Formatowanie i instalacja winxp

Witam.

Niedawno podłączyłam nowy dysk i sformatowałam go spod instalki winxp. zagapilam sie i za późno zresetowalam instalacje windowsa samego w sobie. System wykrywa mi teraz 2 kopie windowsa. Jedna jest na c i jest ta druga na tym nowym dysku [której tak naprawdę nie ma].

Problem jest taki. W momencie uruchomienia komputera pojawia mi się wybór którą kopie chcę załadować ale trzeba mieć refleks żeby uruchomić tą pierwszą kopie. Automatycznie włącza tą “niezainstalowaną” i wyskakuje błąd, że brakuje jakiegoś pliku i trzeba go skopiować do katalogu głównego windowsa.

Jak się tego pozbyć? tej niby zainstalowanej kopii. są jakieś pliki na tym nowym dysku, ale formatowanie ich nie usuwa. Domyślam się że te pliki powodujące uruchomienie tego niby windowsa jest na c, ale gdzie tego szukać i jak się tego pozbyć?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

jak jej nie ma to proponuje usunąc wpis z pliku boot.ini tej windy nie uruchamiającej

start>>uruchom>>c://boot.ini

Wklej tu zawartość.

[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

wklejone :slight_smile:

Niby jej nie ma, ale 65 mb zajmuje mi cos na tej partycji w nowym dysku, ale co, to nie mam pojęcia :slight_smile:

Krzynio, żebym jeszcze wiedziała jak to zrobić :wink:

[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

Jak masz na drugiej partycji to zamień na to.

Jak mówisz to jest pierwsza kopia którą musiałes przestawić. Czy to ta??? Masz system na c?? Biorąc pod uwage to co piszesz to tak

Żeby nie było, że coś się poknoci, to jeszcze napiszę dokładniej.

Są 2 dyski, każdy z nich ma partycje.

Pierwszy dysk [partcje c, e,f] , na nim jest postawiony Windows który chodzi.

Drugi dysk, [partycje, d, g, h] to jest ten nowy, który trzeba było tylko sformatować] na nim jest niby windows.

To nie jest mój komputer więc chcę się upewnić na 100%. Czy jak wkleje to będzie ok? :slight_smile:

Czyli powinno byc ok.

Jak musiałeś przestawić przy uruchomieniu by włączył sie windows a nie instalacja niedokończona to wklejaj ten co podałem.

[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

dobrze, najwyżej jak zostane zamordowana to będę Cię straszyć :wink:

a już tak na poważnie, [coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jestem totalnym laikiem ;)] wklejam to do tego pliku i chcę zapisać ale pojawia mi się monit " Nie można utworzyć pliku, sprawdź czy ścieżka i nazwa są poprawne."

i co teraz?

Tylko wklej dokładnie jak masz wyżej. ;]

Wklej do pliku zapisz i restart

czyli wklejam-> zapisz jako-> zmieniam na “wszystkie pliki” w wyborze formatu-> z nazwa boot.ini? :slight_smile:

Nie zapisz jako a zapisz samo zamieni wartość. Po tym dla pewności wejdź jeszcze raz w plik i sprawdz czy jest jak podałem.

No właśnie w tym problem że inaczej mi nie pozwala.

W momencie jak chce nadpisać plik “Nie można utworzyć, sprawdź czy nazwa i ścieżka są prawidłowe” klikam ok i wyskakuje mi okno do zapisu pliku.

Jak klikam wtedy ok to też mi nie pozwala. Plik jest tylko do odczytu, użyj innej nazwy.

Mój Komputer prawym przyciskiem myszy>>Własciwosci>>zaawansowane>.uruchamianie i odzyskiwanie Ustawienia>>Edytuj>>Tam zamień.

:smiley: Możesz spać spokojnie, nie będzie straszenia :slight_smile:

Dzięki bardzo za pomoc :slight_smile: Jesteś genialny :smiley: