Formatowanie i partycjonowanie HDD - WXPPROSP3

Jak z pod Windows XP Pro SP3 ® sformatować partycję jako FAT32 ? Mam 3 partycje i wszystkie są jako NTFS, ale potrzebuję jedną sformatować do FAT32. Jak klikam na ikonkę dysku, daję formatowanie mam tylko NTFS.

Drugie pytanie. Jak bym chciał podzielić dysk tak:

1 - 2gb swap

2 - windows

3 - soft/dokumenty

Jak zbootuje się z płytki XP i zacznę partycjonować to instalator sam przypisze literki i będzie to tak

1 C: / swap

2 D:\Windows …

3 E: / stuff

Ogólnie mi D: nie będzie przeszkadzać zamiast C:, ale jak zachowają się instalatory programów, które mają domyślnie C: ?

Co do Fat32, spróbuj sformować za pomocą Partition Magic albo GParted.

Instalator danego programu pobiera lokalizację foldera Program Files (ProgramDir) z rejestru więc wszystkie programy będą mieć prawidłową ścieżkę dostępu czyli D: (a przynajmniej zdecydowana większość).

Niedawno robiłem to za pomocą Norton Partition Magic 8.05 :

viewtopic.php?f=13&t=272768

Kilka minut… :slight_smile:

Albo można zrobić jeszcze tak: start->uruchom->cmd i w wiersz poleceń wpisać format c: /fs:fat32 (gdzie c to litera dysku, który chcesz sformatować w fat32) następnie wciskasz t enter i czekasz aż formatowanie się skończy…

lub można jeszcze zrobić format c: /fs:fat32 /q co to spowoduje sformatowanie dysku tylkoże szybsze…

Na systemach z rodziny NT formatowanie z wiersza poleceń lepiej przeprowadzić przy użyciu narzędzia DISKPART.