Formatowanie i Vista

Co mam wybrać? I czy to napewno bezpieczne?

vistaav0.jpg

STOP

Co “STOP”?

Ale co mam zrobić?

Bo nie rozumiem :frowning:

Najprościej jeśli nie chcesz XPeka - zgraj dane (poczta, kontakty, archiwum GG, zdjęcia, muzyka, dokumenty) z dysku C na inny dysk i JEŻELI NIE CHCESZ XPeka wybierz INSTALACJA NIESTANDARDOWA (zaawansowana).

Zainstaluje Ci się Vista w miejsce XPeka i będziesz miał jeden, świeży system operacyjny.

Ale ja mam tylko jeden dysk: “C”!

Co w takim przypadku mam zrobić?

Bo Masz komunikat, że: SYSTEM ZOSTANIE USUNIĘTY.

Niestety procentuje zainstalowanie XPeka na systemie plików FAT32 ;(

Tylko CZYSTA instalacja Visty pozostaje lub ponowna instalacja XPeka (pamiętaj PARTYCJA C musi być w NTFSie) a później dopiero Vista

jak masz nagrywarke CD/dvd zgraj dane na płytke, a podczas instalacji visty zformatuj partycje c i zainstaluj viste

Jak daje instalcaj niestandardowana to wyświetla mi się:

“Nie można zainstalować systemu Windows w tym obszarze dysku twardego. System Windows należy zainstalować na partycji sformatowanej w systemie plików NTFS.”

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 13:22

A jak mam stworzyć tą partycje w NTFS?

Teraz już nic - konwersja na partycji z systemem wywali Ci dotychczasowy system :frowning:

No, a jak stworzyć tą partycje?

Instalator systemu operacyjnego załatwi to za Ciebie - zarówno z XPeka jak i z Visty

Czyli mam usunąć partycje i utworzyć nową partycje podstawową, (ale jak ustawić NTFS(?)), a potem zainstalować odrazu Windows’a XP?


Bo ja zrobiłem tak zainstalowałem Windowsa 98, na to zainstalowałem XP’ka i na to chciałem Viste zainstalować :slight_smile:

Hmmm tak, ale po co chcesz znowu instalować najpierw xp a później viste, nie lepiej zainstalować w takim razie od razu windows vista?

W instalatorze windowsa jest taka opcja formatuj ntfs

Jak chcesz mieć XP i Viste to najpierw zgraj sobie najwazniejsze dane z dysku C: Potem zrób sobie ze 3 lub 4 partycje - najprościej będzie to zrobic poprzez instalator XP (wszystko jest tak krok po kroku opisane) Wgraj se XP np na dysk C: Jak już to zrobisz to z poziomu XP wgraj se Vistę np na dysk D: (tylko sformatuj go w systemie NTFS) i po kłopocie. A jak chcesz mieć tylko sama Vistę to odpal instalalcje z płyty Visty i rób co ci tak każą. Instalatorem Visty też możesz podobno dzielic na partycje.

I stąd wziął się FAT32 - przyczyna Twojego nieszczęścia