Formatowanie kart micro sdhc 16GB

Witam, ostatnio w windows 7 formatowałem karte pamięci micro sdhc 16GB, niestety pojawił się błąd “System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania”, telefon nie czyta karty. Szukam programu, który pozwoli mi sformatować te karte. Przed sformatowaniem karta działa, w telefonie też.

Nie możesz jest sformatować w telefonie? Czy telefon obsługuje karty o takiej pojemności? Jaki to telefon? Być może Twój czytnik ma problem z obsługą kart o tak dużej pojemności?

PS1. Przed formatowaniem a nie przed formatem działała.

PS.2. GB a nie gb, SDHC a nie sd hc.

Błędy poprawiłem. Telefon to HTC Touch dual i karta przed sformatowaniem działa, teraz telefon jej nie wykrywa i nie da się jej sformatować.

Podobną sytuacje miałem, z dyskiem twardym, wtedy użyłem programu testdisc i pomogło. Teraz jak odpalam program, to wykrywa karte, ale nie da się odczytać danych z tabeli partycji, pojawia się błąd.

spróbuj tym: http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197

Pamiętaj, że telefony zazwyczaj nie czytają ntfs.

Nie trzeba programu do formatowania. Sformatuj ja na FAT32. Tylko jedno - Win 7 ma błąd w obsłudze kart SDHC - jest do tego poprawka. A jeszcze jedno - najlepiej sformatuj w czytniku a nie przez telefon i na FAT32. Telefony nie czytają NTFS a na pewno nie sformatujesz jej na ten system przez telefon.

Formatuje przez czytnik, który jest wbudowany w laptopie, telefonu użyłem tylko dwa raz, raz przed sformatowaniem karty, drugi raz po.

Na FAT32 też wywala ten błąd, jako rozmiar jednostki alokacji wybieram “Domyślny rozmiar alokacji”. Formatowałem szybko i wolno, bez ustawiania etykiety woluminu.

A skąd można wziąć tą poprawkę?