Formatowanie kompa - Jak często?

Jak często trzeba przeprowadzać formatowanie kompa?Słyszałem że najlepiej raz w roku,ktoś mówił że raz na dwa lata.Ja miałem ostatnio trzy lata temu.I podczas gdy zaloguję się do systemu,przez minute nie mogę nic robić.Zamiast strzałki kursora jest klepsydra.Tak jakby programy się wolniej ładowały czy cos tam … Przy uruchamianiu uruchamiaja mnie sie cztery programy,a zachowuje sie jakby 10.Chyba czas na format?

Eh… jaka się dba o system, to nic nie trzeba kombinować. Ja u siebie system ma już 4 rok… i działa.

Tak jak powiedział Monczkin , zależy jak się dba o system.

Nie wiem jak można tak długo utrzymać system w porządku, u mnie system wytrzymuje max pół roku, a tak nawiasem czy komuś udało się 6 (słownie: sześć) razy w ciągu doby formatować dysk czy jestem rekordzistą :stuck_out_tongue: :?: :?: :?:

Czemu miałbym nie dbać ? Tylko czasem jakieś pliki sobie ładuję.A na kompie mam CCleanera i jv16 Power Tools.

Ja mam system od lipca 2003r. Działa bez problemów i jak widać można dbać o system-zastanawiać się przed instalacją wielu programów.

ja mam kompa swojego już 9lat i formatowałem go tylko raz. Jakieś 5 miesięcy temu. I jakoś działa.

a jak wy o system dbacie??

Never.

Nie dbam o system… system zawsze można postawić od nowa.

Chociaż jeszcze nie byłem do tego zmuszony.

zalezy jak czesto mieszasz w systemie - instalujesz \ odinstalujesz cos -fragmentacja i syf w rejestrze , jak duzo plikow pobierasz -fragmentacja plikow , ogolne zasmiecenie [temp itd] tez ma wplyw na fragmentacje plikow i ikosc wolnego miejsca [jak wiadomo na C: pasowaloby zeby cos bylo ;)] itd…

ja robie dosc regularnie czyszczenie ze smieci i defragmentacje HDD oraz rejestru i po jakims czasie i tak komp zaczyna zamulac i w koncu nie wytrzymuje i wale format :] …chyba ze cos wczesniej namieszam tak ze nie potrafie tego naprawic wtedy to samo …