Formatowanie Komputera jak to zrobić?

Chciałbym sformatować dysk C a tam jest przecież folder system czy jeśli klikne formatuj na ikinie dysku C w muj komputer to usunie sie też folder windows?

http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html gdzieś kiedyś oglądałem filmik z instalacją xp krok po kroku ale nie mogę teraz znaleźć :?

Jeśli chcesz sformatować partycje systemową to musisz przeinstalować system. (tak sądzę) Ustaw w biosie bootowanie z CD włóż płytkę z oryginalnym windowsem xD, postępuj zgodnie z instrukcjami i gotowe ;] to jest chyba najprostszy sposób.

Przeczytaj --> http://support.microsoft.com/kb/313348/pl

A tu do pobrania filmik z procesem instalacji Windows XP–> KLIK

nie dawajcie jakichś linków dziwnych z których ni sie nie dowiem!! napiszcie punkt po punkcie np.

  1. blablabla

2.blablabla

3.blablabla

i tak dalej

Jeżeli te linki nie są dla Ciebie pomocne, to najlepiej daj sobie spokój i poproś kogoś o pomoc. Bardziej wyczerpująco, żaden z nas tego nie zrobi i nie będzie ślęczał nad tematem tak dokładnie opisanym. I to jest “blabla” #-o

Formatowanie za pomocą dysku systemu Windows XP

  1. Wkładamy płytę z oprogramowaniem.

  2. Restartujemy komputer.

  3. Przy włączaniu - pokazaniu właściwości bios-u przytrzymujemy klawisz F8. Pojawi się niebieskie tło, potem okienko, z którego wybieramy napęd CD/DVD. Na dole ekranu pojawi się napis, naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch płyty (naciskamy szybko np. klawisz p).

  4. Dalej należy postępować zgodnie z poleceniami . Wybrać polecenie UTWóRZ NOWY SYSTEM (a nie “napraw system”).

  5. Otworzy się ekran instalacji Windows’a. Naciskamy “ESC”.

  6. Wybieramy partycję na której chcemy zainstalować od nowa Windows oraz ją sformatować. Wybieramy w jakim systemie ma być sformatowana partycja. Polecam NTFS. Nie wybieramy szybkiego formatowania, trwa ono chwilę ale jest niedokładne.

  7. Czekamy (ok. 1 godz.) na sformatowanie partycji.

GOTOWE. Potem będziemy mieli widoczne okno instalowania Windowsa.

Powyższy sposób sformatuje partycję i zainstaluje na niej system operacyjny!