Formatowanie komputera. Z win7 na Win XP

Jak w temacie. Chciałbym sformatować komputer ale nie wiem jak. Wiem coś o BIOSIE, ale nie wiem jak to ustawić, gdzie on jest itp.

Z gory dziękuje za pomoc :razz:

http://www.google.pl/search?sourceid=ch … +komputera

Po co chcesz formatować komputer? Co chcesz osiągnąć?

Jeżeli chcesz przejść z win7 na xp to http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html. Formatowanie jest tylko jednym z kroków instalacji systemu. Masz napisane co i jak w zasadzie, a jeżeli czegoś nie wiesz zawsze możesz zapytać. Zbyt ogólnie to napisałeś.

Btw: komputera sie nie da sformatować, można sformatować dysk/partycję.

Rzeczywiście przy zmianach systemu operacyjnego formatowanie jest generalnie optymalną sprawą bo pomaga eliminować potencjalne konflikty itp itd lecz pamiętaj żeby zrobić formatowanie tylko partycji systemowej, tym sposobem nie utracisz danych zapisanych na drugiej partycji takich jak Muzyka, filmy i generalne dane które mogą być tam zapisane. Jeżeli na dysku C (moje Dokumenty, pulpit itp) znajdują się jakieś ważne dane skopiuj je na drugą partycję której nie będziesz ruszał

pozdrawiam

Znalazłem na innej stronie “poradnik” jak zainstaować win xp

I tu pojawia się problem, mianowicie

Nie mogę znaleść Avanced BIOS Features.

Mozecie mi pomóc?

Dodane 26.07.2011 (Wt) 21:16

A i czy gdy usune wszystko z dysku na którym mam system to bede mógł normalnie inny zainstalować?

tak bootowanie nie zadziała bo nie będzie miał z czego

możesz spróbować przez ostanie (f9,F10,F11,F12)

jeden z tych włącza wybieranie z czego ma bootować np z napędu cd/dvd jak się uruchamia komputer to jest napisanie gdzieś(no chyba że wyskakuje zdjęcie a nie tekst z sprzętem)

Bardzo dziękuje:)

Jednak nie mogę znaleść Avanced BIOS Features tak jak napisali w poradnikuj, w jakim miejscu się to znajduje?

Dodane 26.07.2011 (Wt) 23:13

mam win7

To nie musi być w Avanced BIOS Features. Poszukaj tego w innych zakładkach, uważnie przeszukaj 2 ostatnie zakładki, bo w każdej wersji biosu zazwyczaj ta opcja znajduję się w ostatnich zakładkach. Ale naciśnięcie klawisza f8 lub f10 lub f12 powinno załatwić sprawę.

a zapytam inaczej. Czy jeśli dam kumplowi mój dysk, on podłączy go u siebie jakd dysk dodatkowy i mi go sformatuje(usunie wszystko) to wyjdzie na to , że nie będe miał nic i będe mógł normalnie zainstalować win xp?

znajdź zakładkę BOOT w BIOSIE

tak wtedy nie będzie bootował z dysku i będziesz mógł zainstalowac xp

Ok tak zrobię. Ponienem ustawić by komputer czytał najpierw z płyty. W BIOSIE mam coś ustawione “CD/DWD”. Uda się?

tak…

Ma czytać z płyty.

najpierw mam:

CD/DVD-Rom Drive

Floppy Drive

Hard Disc Drive

i Ethernet

Nie mogę ustawić by Hard Disc był na 2 miejscu!!

Da się to naprawić?

na razie ustaw CD/DVD-Rom Drive - enabled , resztę na disabled ,dopiero po instalacji systemu ustawisz na Hard Disc Drive

Nie mogę nic ustawiać !!

Czy My mówiny o tym samym?

Gdy włącza się komputer pokazyje mi się:

BIOS Settings f2

wchodzę w to i dalej właśnie nie wiem co robić.

Dodane 27.07.2011 (Śr) 15:37

Ok, ustaiwłem jak miało być

jutro będe szedł do kumpla sformatować partycje systemową. Jutro Wam napiszę. I dzieki wielkie za pomoc :slight_smile:

plus i minus na numlocku ja tak mam a spacją się blokuje wogule bootowanie

udało się, piszę z Xp :slight_smile: