Formatowanie komputera

Chciałbym sformatować swój komputer, ale bede miał po tym problem ze znalezieniem sterowników gdyż komputer najnowszej generacji nie jest. Czy pomóglby mi ktoś ich poszukać? Jakie informacje sa wam potrzebne? Starczy tylko nazwa płyty głównej, karty graficznej, dzwiekowej (jest zintgrowana), karty sieciowej, czy cos jeszcze podac?

Komputera się nie formatuje, formatujesz dysk twardy (lub jego partycję)

Podaj cały symbol płyty głównej i karty graficznej, karta sieciowa też pewnie jest zintegrowana, więc jej symbol nie jest potrzebny (upewnimy się jak podasz symbol płyty głównej)

Aby ułatwić Ci znalezienie tych informacji, pobierz Speccy - służy m.in. do identyfikacji sprzętu.

Rozumiem, że chodzi o sterowniki po instalacji systemu a nie do kontrolera SATA (potrzebne, gdy instalujemy system bezpośrednio z płyty, bez nich instalator nie będzie widział dysku).

Pozdrawiam

system instaluje z płyty, a karta sieciowa nie jest zintegrowana. Karta graficzna: ATI Radeon HD 4550, płyty głównej everest nie moze odczytac :frowning: a karta sieciowa to: Realtek PCI GBE Family Controler

Spróbuj programem, który podałem w poprzednim poście. Być może producent na swojej stronie posiada wszystkie niezbędne drivery do tej płyty.

Sterowniki (zapisz na płycie lub pendrive, aby mieć do nich dostęp po sformatowaniu dysku):

ATI Radeon HD 4550 - http://sites.amd.com/us/game/downloads/ … xp-32.aspx (pierwsza opcja).

Realtek PCI GBE Family Controler - zwykle te na Realtek’u system sam instaluje, ale w razie gdyby system nie miał sterowników: http://download.cnet.com/Realtek-RTL816 … 99235.html

Pozdrawiam

Producent ASUSTeK Computer INC.

Model P5VD2-VM/SI

Dostawca Chipsetu VIA

Model Chipsetu P4M900/CN896/VN896/PT890

Rewizja Chipsetu 00

Dostawca mostka południowego VIA

Model mostka południowego VT8237A

Rewizja mostka południowego 00

BIOS

Marka Phoenix Technologies, LTD

Wersja ASUS P5VD2-VM/SI, VIA P4M900/VT8237A, BIOS:0103(26-01-2007)

Data 05/11/2007

a co z karta dzwiekową??

Dodane 02.01.2011 (N) 22:56

Karty Dźwiękowe

ATI HDMI Audio

Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

to jest dzwiek :slight_smile:

Możesz też pobrać program do pobierania aktualizacji sterowników. Zazwyczaj posiada on funkcję kopii sterowników i odzyskiwania sterowników z kopii. Tylko byś musiał je sobie nagrać na płytkę, najlepiej razem z instalką programu:)

niby tak, tylko ze kupiłem wczesniej 7-emke zeby podarzyc z duchem nowoczesnosci :smiley: ale mi sie srednio podoba i chce wrócic do starego sprawdzonego xp.

System ma się podobać czy być np. bezpieczny? Bezsens wracać do pomału wymierającego XP (i niedługo nie wspieranego), tym bardziej, że masz nowocześniejszy system, za który zapłaciłeś.

Masz komputer z płytą główną przygotowaną dla marketów i sieci handlowych. Do tej płyty nie przyznaje się nawet Asusu :smiley:

Więc na ich stronie nie znajdziesz dedykowanych sterowników dla swojej płyty. :x

Jednak nie trafiłem jeszcze na sprzęt, do którego nie dało się znaleźć sterowników.

Najważniejsze to znajdź sobie stery do karty sieciowej, żebyś miał dostęp do netu. Nad resztą się pomyśli jak będziesz wiedział czego brakuje.

w najgorszym wypadku poszuka się sterowników korzystając z identyfikatora sprzętu.

nie uzywam az tyle komputera i nie jestem jego super znawca :stuck_out_tongue: Poradze sobie z takimi czynnosciami jak format przy pomocy :wink: wiec nie potrzebuje nowoczesnego systemu, a xp mi bardziej pasował :slight_smile: no wiem, ze płyta jest z marketu, stąd wynika problem ze sterownikami, dlatego chciałbym je wszystkie uzbierac zanim sformatuje komputer i załoyłem ten temat, proszac was o pomoc :slight_smile:

Oczywiście możesz teraz poszukać wszystkich potrzebnych sterów. Jest tylko pytanie czy będą właściwe? Sprawdzisz je teraz? A może połowę z nich w ogóle nie potrzebnie będziesz szukał bo system dobierze je sobie sam?

Oczywiście można by się też pobawić w odzyskanie aktualnie zarejestrowanych sterowników (są do tego odpowiednie narzędzia) Tylko po co?

Wal chłopie śmiało a zobaczysz, że nie jest to takie bolesne jakby się mogło wydawać.

No to nie pogardziłbym sterownikami do w/w karty muzycznej i płyty głównej :slight_smile:

Zajrzyj tu http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=2sYAtam7ng8vCngf :slight_smile:

marcin3407 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif