Formatowanie komputera

Hejka,

Chciałbym przeprawadzić format komputera stacjonarnego. Posiadam program Ccleaner, w którym jest opcja wymazywania obu dysków. Zastanawiam się, jak wygląda sprawa z Windowsem po formacie tych dysków, mam płytkę, ale nie za bardzo wiem, co zrobić po formacie. Windows jak rozumiem również zostanie usunięty, jak go później wgrać? Niezbyt znam się na tym, a jednak muszę to wykonać.

Odpal instalację z płytki, w trakcie instalacji możesz usunąć istniejące partycje z dysków. Instalator sam potem założy potrzebne partycje. Nic nie musisz czyścić zewnętrznymi programami, szkoda czasu.

Dziękuje, przeczytam i zobaczę, czy zrozumiem hahah

Mógłbym to tak zrobić, tylko nie wiem, czy sobie po prostu poradzę… Nie chciałbym nic zepsuć

Okej, a jak ma się sprawa ze sterownikami? Da się je jakoś intuicyjnie zainstalować? Czy trzeba samemu grzebać w sieci w poszukiwaniu konkretnych??

Lepiej poszukaj najnowszych na stronie producenta.

A mam jeszcze jedno pytanie, nie potrzebuje nowego klucza do Windowsa, prawda? Jak już przyjdzie do instalacji, to mam wpisać ten klucz, na którym Windows jest zainstalowany teraz? Czy on już został zużyty i jestem zmuszony kupić nowy klucz?

Instalujesz na swoim kluczu, a później aktywujesz komendą w cmd jako administrator slmgr.vbs -ato

Objaśnisz trochę wiadomość? Bo nie za bardzo rozumiem

Podczas instalacji Windows 7 masz w pewnym momencie podaj klucz produktu. Wpisujesz swój klucz i akceptujesz. Jak już masz zainstalowany system, widzisz pulpit z koszem, masz połączenie z internetem, w menu start bierzesz wyszukaj cmd. Na tym cmd (konsola taka czarna), bierzesz prawy przycisk myszy i uruchom jako administrator. W odpalonej konsoli wpisujesz slmgr.vbs -ato i wduszasz na klawiaturze enter. Dostaniesz odpowiednią informację o aktywacji i później zamykasz cmd i ten komunikat o aktywacji.

1 polubienie

Dobrze, bardzo dziękuję za pomoc! :smile: