Formatowanie laptopa Acer Aspire

Witam mam laptopa Acer Aspire już jakiś czas kupiłem go w Anglii i dali mi oryginalną Viste jednak pracuje juz nam nim troche i mam już spory bajzel w tym komputerze tak że wszystko mi się tnie jak włączam film na pełnym ekranie to nie da się oglądać włącza sie chyba 10min itp. Niestety przy kupnie nie dostałem żadnych sterowników i powiedzcie mi czy jak sformatuje tego laptopa na windowsa XP bo mam oryginała ;] to bedzie głos i wszystko normalnie chodzilo czy muszą być jakieś płytki bo niestety zadnych nie posiadam prócz oryginalnej Visty czy może można ściagnąć wszystkie niezbedne sterowniki z internetu prosze napisac co mam zrobić zeby po formacie wszystko to co wbudowane w niego chodziło czyli kamera głos itp…

Sterowniki być muszą. Bo inaczej nie będzie ani dźwięku, ani nic. Sterowniki ściągniesz STĄD.

a mam pytanie bo mam 2 partycje na 1 viste a 2 pustą 30gb i czy jakbym zainstalował na 2 partycji windowsa xp to by było wszystko ok ? czy utworzyło by się przy starcie kompa menu z wyborem systemu wiem ze sterowniki tez pewnie bedą niezbędne jednak powiedzcie czy nic sie nie stanie z vistą i danymi znajdującymi sie na 1 partycji :smiley: