Formatowanie laptopa

(szymon189) #1

Czy jest możliwość sformatowania wszystkich partycji prócz jednej na której już jest zainstalowany ukryty dysk z systemem dzięki, któremu w czasie problemów z laptopem możemy szybko zainstalować system?

Drugie pytanie to takie: gdy ktoś nie posiada płytek ze sterownikami do laptopa to jak można dowiedzieć się co w nim mamy i jak pobrać sterowniki do niego?

(adam749) #2
  1. Ukryty dysk chyba jest niewidoczny w dostępnych partycjach podczas instalacji Windy.

2. Wszystkie stery masz na stronie producenta lapka. Wystarczy znać tylko jego model i firmę.

(Kolmar) #3

Tak

Ukryta partycja jest zabezpieczona więc łatwo jej nie usuniesz (chociaż jest sposób banalnie prosty, ale mniejsza z tym, nie o to przecież chodzi).

Aby dowiedzieć się więcej o podzespołach ściągnij program Everest, PC Wizard 2008 lub SIW.

Sterowników szukaj na stronie producent laptopa.

(szymon189) #4

Gdy chcę zainstalować XP to pojawia mi się:

842f0fce3af33bbbm.jpg

Co mam zrobić?

(Klossj23) #5

Było setki razy...użyj opcji szukaj. Na czas instalacji wyłącz obsługę SATA (przełącz na tryb IDE czy jak to się tam nazywa) albo zintegruj sterowniki do kontrolera SATA z płytką instalacyjną.

(adam749) #6

http://carlostech.wordpress.com/2007/06 ... lite-cz-1/

(szymon189) #7

Tylko jakie ja to dokładnie sterowniki muszę mieć? Posiadam laptop Lenovo 3000 N200

(adam749) #8

Zobacz te.

(szymon189) #9

Na dysku są utworzone 2 dyski SATA. Nieda rady jednego z nich zmienić na inny format obsługujący XP?

(szymon189) #10

Pobrałem to. Zainstalowałem, ale nie widzę plików żadnych plików itf u siebie. Co robię źle?

(adam749) #11

Wypakowujesz instalacje np: programem WinRAR i masz tam plik f6flpy32.exe, uruchamiasz go i postępujesz wg instrukcji na ekranie tzn nagrywasz na dyskietke, potem kopiuje3z zawartość dyskietki np do folderu na pulpit. Potem integrujesz te pliki z instalacją Windy link wyżej.

(szymon189) #12

A jeśli ktoś nie posiada komputera z napędem dyskietek?

(Kolmar) #13

To integrujesz sterownik SATA z płytką instalacyjną systemu. Użyj szukajki, było wiele razy o tym. Obraz dyskietki rozpakuj wcześnie programem WinImage.

(adam749) #14

Tu masz zawartość dyskietki. Pliki odrazu dodajesz do nLite.

(szymon189) #15

Mam kilka pytań. Z którego pliku załadować sterowniki? W obu niby jest to samo. Mam rację? Mam wybrać jakiś sterownik konkretny czy zaznaczyć wszystkie? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86a ... 8746e.html