Formatowanie laptopa

Czy jest możliwość sformatowania wszystkich partycji prócz jednej na której już jest zainstalowany ukryty dysk z systemem dzięki, któremu w czasie problemów z laptopem możemy szybko zainstalować system?

Drugie pytanie to takie: gdy ktoś nie posiada płytek ze sterownikami do laptopa to jak można dowiedzieć się co w nim mamy i jak pobrać sterowniki do niego?

  1. Ukryty dysk chyba jest niewidoczny w dostępnych partycjach podczas instalacji Windy.

  2. Wszystkie stery masz na stronie producenta lapka. Wystarczy znać tylko jego model i firmę.

Tak

Ukryta partycja jest zabezpieczona więc łatwo jej nie usuniesz (chociaż jest sposób banalnie prosty, ale mniejsza z tym, nie o to przecież chodzi).

Aby dowiedzieć się więcej o podzespołach ściągnij program Everest, PC Wizard 2008 lub SIW.

Sterowników szukaj na stronie producent laptopa.

Gdy chcę zainstalować XP to pojawia mi się:

842f0fce3af33bbbm.jpg

Co mam zrobić?

Było setki razy…użyj opcji szukaj. Na czas instalacji wyłącz obsługę SATA (przełącz na tryb IDE czy jak to się tam nazywa) albo zintegruj sterowniki do kontrolera SATA z płytką instalacyjną.

http://carlostech.wordpress.com/2007/06 … lite-cz-1/

Tylko jakie ja to dokładnie sterowniki muszę mieć? Posiadam laptop Lenovo 3000 N200

Zobacz te.

Na dysku są utworzone 2 dyski SATA. Nieda rady jednego z nich zmienić na inny format obsługujący XP?

Pobrałem to. Zainstalowałem, ale nie widzę plików żadnych plików itf u siebie. Co robię źle?

Wypakowujesz instalacje np: programem WinRAR i masz tam plik f6flpy32.exe, uruchamiasz go i postępujesz wg instrukcji na ekranie tzn nagrywasz na dyskietke, potem kopiuje3z zawartość dyskietki np do folderu na pulpit. Potem integrujesz te pliki z instalacją Windy link wyżej.

A jeśli ktoś nie posiada komputera z napędem dyskietek?

To integrujesz sterownik SATA z płytką instalacyjną systemu. Użyj szukajki, było wiele razy o tym. Obraz dyskietki rozpakuj wcześnie programem WinImage.

Tu masz zawartość dyskietki. Pliki odrazu dodajesz do nLite.

Mam kilka pytań. Z którego pliku załadować sterowniki? W obu niby jest to samo. Mam rację? Mam wybrać jakiś sterownik konkretny czy zaznaczyć wszystkie? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86a … 8746e.html