Formatowanie MP3, a raczej jego niemożność

Mam problem z Creative’m ZEN Stone, wersja bez ekranu, 1GB.

Wygląd odtwarzacza:

>>KLIK<<

W piątek, w szkole próbowałem wgrać Q3A na owy odtwarzacz. Przy kopiowaniu proces zawiesił się, nic nie można było zrobić. Spróbowałem jeszcze raz, nic z tego. Przy okazji załapałem jakiegoś wirusa, ale to nawiasem mówiąc, gdyż pozbyłem się go w szkole. Następnie, jeszcze w szkole, mamy coś nie tak i jak się podłączy dysk i kliknie dwukrotnie, to otwiera w nowym oknie “Moje Dokumenty”, kolega skopiował mi na odtwarzacz plik o nazwie “_del.exe” czy też “del.exe”, który usuwał ten błąd, po jego tego programu. Otworzył program, po czym MP3 otwierało się normalnie. Nigdy wcześniej nie miałem tego problemu. Wróciłem do domu. Chciałem posłuchać muzyki. Włączyłem więc odtwarzacz i nacisnąłem przycisk “|>”, czyli play. Nagle mignęło 2 razy czerwone światełko, po czym muzyka nie była odtwarzana, jest tak do dziś. Próbowałem podłączyć odtwarzacz do kompa. Po podłączeniu widać dysk wymienny, lecz jak kliknę na niego dwukrotnie, nie otwiera się. Jak kliknę “Plik” lub prawym przyciskiem myszy nie wyskakuje lista poleceń, w tym format. Explorer.exe wykonuje błąd. Próbowałem też “wejść” w odtwarzacz przez CMD.exe, lecz też się zwiesza, a jak zrobię FORMAT M: (bo dysk M to odtwarzacz), wyskakuje komunikat:

"Włóż nowy dysk do stacji dysków M:

i naciśnij klawisz ENTER, gdy będzie gotowe…"

W tym momencie CMD się zwiesza. Nie mogę ani otworzyć, ani sformatować urządzenia. Co robić?

boję się o stan komputerów w waszej szkole

a co do odtwarzacza, to miałem ostatnio taką sytuację, po czym avast wykrzyknął, że siedzi wirus w pamięci, i jak najszybciej reset i skan

po PPM na mp3 w mój komputer windows pytał się, czego ma użyć do otwarcia

jakby to nie było oczywiste

po przeskanowaniu obszaru Mój komputer wszystko wróciło ( na jakiś czas ) do normy

wina leży po stronie peceta, i to tam trzeba szukać szkodliwego oprogramowania

radzę właśnie przeskanować komputer+wykonać logi i dać do oceny

NA 99% wina nie leży po stronie komputera. Dysku w ogóle się nie da tknąć.

EDIT 1:

Odinstalowałem odtwarzacz w menedżerze urządzeń i wgrałem ponownie. Po dwukrotnym kliknięciu jest napisane, że dysk jest uszkodzony lub nieczytelny. Ja chcę go tylko sformatować.

EDIT 2:

HOHO, widzę na odtwarzaczu jakiś przycisk reset, może on pomoże.

reset pomoże, ale podłącz go następnie do komputera, użyj eksploratora windows, żeby się dostać do dysku i sformatuj go po prostu z poziomu windows.

a niby skąd ustrojstwo dostało by się do mp3?

w powietrzu latają wirusy komputerowe czy Chińczycy umieścili je w słuchawkach?

nie mówmy o winie, tylko o tym, co warto zrobić

komputer widzi dysk, ale nie zna sposobu, jak go otworzyć

czyli coś pomiędzy komputerem a dyskiem jest nie w porządku

po drodze jest właśnie pamięć RAM, a tam wirusy biorą się z dysku twardego, dopinając się bez wiedzy do autostartu

czyli jednak coś z komputerem

Przycisk reset nic nie dał. :confused:

EDIT:

teraz jak włącze odtwarzacz, nie da się go wyłączyć normalnie, tylko przyciskiem reset. co robić?

przede wszyskim odtwarzaczy mp3 sie nie formatuje. Rozwalisz soft. Być może ten wirus już ci go rozwalił i dlatego nie działa…

jest też taki program creative’a do upgrade softu

http://www.softwarepatch.pl/plik/4924/1 … 22102.html

Ja mam ZEN Stone… nie micro.

EDIT:

Udało mi się! Dla wszystkich, którzy mieli problem:

Start->Panel Sterowania->Narzędzia Administracyjne->Zarządzanie komputerem

Zarządzanie dyskami…czekamy aż sie pojawi (czasem nawet kilka minut), potem PPM na wybranym dysku i FORMATUJ :).

U mnie zadziałało, w każdym razie, dzięki za chęci pomocy. Temat można zamknąć.