Formatowanie MP3 nie zakończyło się pomyślnie

Witam!

Dzisiaj kolega pożyczył mi swoją nieużywaną MP3-ójkę. Wpinam ją do USB, każe mi sformatować, lecz gdy dochodzi do 100% pisze, że formatowanie nie zakończyło się pomyślnie. Próbowałem tak z dziesięć razy, używałem Menedżera dysków w Windows XP i nic. Co robić?

PS. Piosenek też nie mogę wrzucać :confused:

Jeśli mptrójka działa, to spróbuj ją sformatować z poziomu jej własnego oprogramowania.

Własnego oprogramowania?

PS.Właśnie formatuję ją na Windowsie 7, kumpel powiedział że być może pomoże :wink:

Odtwarzacz ma jakieś przyciski? wyświetlacz? Menu? Ustawienia? Wejdź tam i poszukaj opcji formatowania.

Tylko przycisk play/stop, jakiś hold i A-B (?).

edit: Ona ma ok. 5 lat, kumpel dostał ją na komunię, więc wątpię by była jakoś bardziej zaawansowana.

No niestety jeśli nie ma tam wyświetlacza i jakiegoś menu, to nie widzę sposobu aby ją sformatować bez użycia komputera.

A może masz włączony Hold i przez to twój odtwarzacz jest Tylko do odczytu? Spróbuj go przełączyć i wtedy sformatować.

Wyświetlacz jest, po podłączeniu do komputera pokazuje się na nim ikonka komputera z napisem F5. Próbowałem wcisnąć ten klawisz na klawiaturze, ale nic się nie pokazuje.

Odłącz odtwarzacz od komputera. Włącz, wejdź w menu, ustawienia i znajdź opcję formatowania pamięci.

Gdy włączam, ekran się świeci, nic się nie pokazuje i żeby wyłączyć muszę wyjąć baterię :confused: Włączam trzymając przycisk Play, gdyż innego nie ma.

EDIT: Dowiedziałem się, że model tej mptrójki to Mint MP-639. Szukałem i nie ma dokładnego wyjścia, odnośnie formatowania. Niestety, nie mogę też wejść do menu, gdyż świeci się tylko ekran i nic :C

EDIT2: Teraz do menu mogę się dostać, gdy jest podłączone do komputera, lecz na ekranie pisze “File system error” czy jakoś tak. Domyślam się, że chodzi o zły system plików.

Dodane 29.04.2012 (N) 9:23

W windowsowym menedżerze dysków, pisze że system plików odtwarzacza to RAW, niestety do wyboru przy formatowaniu mam tylko do wyboru FAT32, NTFS oraz exFAT. Z poziomu mptrójki nie mogę, gdyż jak pisałem wcześniej w menu pisze tylko “File system error”.

Na pewno nie formatuj go na NTFS. Wydaje mi się, że FAT32 powinien być dobry.