Formatowanie Mp3 - Zaprzestanie prawidłowego działania

Witam. Pracuje na Ubuntu. Mam taki problem. Kupiłem sobie dziś odtwarzacz mp3 jakieś firmy no-name. Była na nim wgrana muzyka, wszystko działało ok. Po podłączeniu odtwarzacza do komputera, ubuntu bez problemów go wykryło i moim oczom ukazał się folder z pełną ilościa plików mp3. Postanowiłem sformatowac pamięć. Wszedłem w Mój Komputer --> Prawym klawiszem kliknałem na Pamięc po czym wybrałem Formatuj. Typ formatowania wybrałem na FAT. Kliknąłem sformatuj. Po dwóch sekundach wyskoczył błąd :

http://img25.imageshack.us/img25/4886/formatowanie.png

Po czym odtwarzacz przestał być wykrywany wszędzie oprócz w Narzędziu do obsługi dysków. Tam wykrywało go w ten sposób :

http://img25.imageshack.us/img25/1450/wykrycie.png

Po czym wpisałem w tym miejscu etykiete ustawilem FAT i klinalem create poszło to nastepujaco…

http://img13.imageshack.us/img13/2261/errorst.png

Odtwarzacz nadal nie był wykrywany więc spróbowałem szczęścia w konsoli, widzac jakies bledy fat32 w poprzednich screenach sprobowalem zrobic fat 16 Po wpisaniu komendy wyskoczylo cos takiego :

http://img5.imageshack.us/img5/575/jazda.png

Wiec sprobowałem dodać “-I” :

http://img22.imageshack.us/img22/5944/60507866.png

Po tej operacji po odlaczeniu i podlaczeniu mp3 do komputera niby byla wykrywana pusty folder ok. Wgrałem wiec jeden plik muzyczny na probe i odlaczylem odtwarzacz. Wlaczyłem odtwarzacz i kliknałem PLAY poleciała 2 sekundy ktoras z piosenek ktore byly wgrane od nowosci chociaz nie bylo ich juz widac po czym moja mp3 poleciala tez 2 sekundy i zrobilo sie cicho. I tak moglem klikac play i tak było w kolko… Proszę o jakąś pomoc ponieważ nie chcę by te pieniadze poszly na marne :?

Jeżeli odtwarzacz włącza, to spróbuj go sformatować z jego poziomu (w menu czegoś poszukaj, albo przeczytaj instrukcję obsługi), większość ma taką funkcję, i zaleca się formatowanie z poziomu odtwarzacz, jeżeli dalej nie pójdzie to spróbuj z pomocą gparted, co do mkfs.vfat na sdb, takie coś powinno się chyba robić na partycji a nie na całym urządzeniu.

Spróbuj do tego użyć polecenia:

sudo mkdosfs -F 32 /dev/sdb1

Dokładnie tak jak piszesz, należy wskazać partycję a nie urządzenie dyskowe.

Pozdrawiam!