Formatowanie Notebooka MSI X410 MV-40 14" 2GB 320GB

witam,

szukam pomocy z Waszej strony… chciałabym sformatować laptopa MSI X410 MV-40

system operacyjny Windows Vista Home Premium

matryca 14" HD LCD 1366x768 16:9

procesor AMD Athlon Neo 1,6 GHz

karta graficzna ATI Radeon X1250

dysk twardy 320 GB

pamięć operacyjna 2 GB

najlepiej gdybym mogła zainstalować xp :slight_smile:

ale niestety nie wiem jak to zrobić… szukałam ale nic konkretnego nie znalazłam co by mi pomogło… :frowning:

jakieś pomysły z Waszej strony?? :wink:

będę bardzo wdzięczna jeśli pomożecie !!

pozdrawiam!! =D

  1. Po co “cofać się do tyłu”? :wink: Masz nowocześniejszy system a XP co już coraz większy przeżytek.

  2. Jesli masz oryginalną płytę instalacyjną systemu XP, to po wystartowaniu komputera z tej płyty masz możliwość sformatowania dysku/partycji (ale nie laptopa bo laptopa się nie formatuje) Formatowanie jest jedną z pierwszych czynności, którą możesz wykonać z poziomy instalatora systemu.

tak tyle że w nim nie ma napędu CD a jak wrzuciłam na pen drive’a to pokazuje komunikat że na nośniku nie ma systemu (bootoje z usb) :((

Dlaczego chcesz zmieniać system na starszy?

bo tu jest vista home premium szczerze to jestem przyzwyczajona do xp :slight_smile: a ta vista strasznie muli tego lapka i ma jak dla mnie straszny wygląd… niby jest wszystko co powinno być do poprawnego działania a jednak… :frowning:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic969862.html Pendrive musi być bootowalny,a w BIOSIE opcja First boot USB.Jeśli masz możliwość pożycz zewnętrzną stację CD-ROM z wejściem na USB.

A może wystarczy wyczyścić ten komputer z programów dedykowanych / triali itd.; dostarczonych przez producenta laptopa?

W poszukiwaniu systemu operacyjnego Windows XP to forum Ci nie pomoże. Odpowiednie sterowniki do XP-ka są tutaj http://www.msi-polska.pl/index.php?func … od_no=1875 No ale najpierw trzeba dysponować płyta instalacyjną systemu. Legalnego…

Dodane 02.12.2010 (Cz) 17:46

Mimo wszystko, nie radzę “cofać się” do XP-ka.