Formatowanie oraz wywalanie systemu

A więc mam problem. Pewnego dnia próbowałem właczyć komputer, lecz zaraz po pokazaniu sie ładowania systenu pokazuje sie na pół sekundy niebieski ekran nie zdarzyłem przeczytać (uwarzam że to wina wirusa). I tu pytanie:

Chce sformatować partycje C lecz jak? Mam płyte z windowsem xp wszystkie sterowniki ale nie wiem jak sformatować go. Gdy wkładam płyte nic sie nie dzieje. Wywala do “start windows normaly” a wyżej pisze “safe mode” itd. nie ważne czy z płytą jest komputer czy bez.

Miałem to samo chłopie, to nie wirus, tylko coś ze sterownikami.

Reinstalka:

  1. Wchodzisz do biosa (klawisz DEL lub F2 zazwyczaj przy uruchamianiu komputera)

  2. Znajdujesz zakładkę Boot lub coś w tym rodzaju

  3. Następnie Boot Priority (przy starszych płytach głównych będzie od razu krok 4.)

  4. First Boot Device ustawiasz na CD-ROM

  5. wciskasz F10 i Y. Jeśli po F10 nie wyskoczy okno z zapytaniem czy zachować zmiany poszukaj zakładki Exit i znajdź Save Changes i Exit.

  6. Włóż płytę

  7. Przy poleceniu “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z CD” nacisnij ten klawisz

  8. Czekaj cierpliwie

  9. Zaakceptuj umowę klawiszem F8

  10. Po wyskoczeniu ekranu ze istnieje już system wcisnij ESC.

  11. Wyskoczy menadżer woluminów, wybierz dysk C:

  12. Na pytanie czy sformatowac wybiez ktoras z dostepnych opcji.

  13. Stosuj się do instrukcji podanych na ekranie…

Enjoy :slight_smile:

pierw musisz wejść do BIOS-u płyty głównej i ustawić First Boot Device na CD-ROM, później restertujesz komputer z płytą Windows-a w napędzie i wykonujesz polecenia instalatora