Formatowanie pamieci flash (Pendrive)

Witam. Mam problem ze sformatowaniem dwoch pendrajwow (1&2gb)

1gb jest widziany przez system. Wybieram Formatowanie. Formatowanie rozpoczyna sie i na koncu wyskakuje komunikat “Formatowanie nie moze byc zakonczone” i klops, co dalej ? Na pendrajwie caly czas jest zapisany plik. Tego pliku nie mozna ani otworzyc ani skopiowac.

Drugi pendriwe 2gb tez jest widziany przez system. Jak klikam na niego wyskakuje komunikat “Prosze wlozyc dysk do napedu f:”. Pendrive chyba jest widziany jako cdrom.Okno formatowania na W2000 wogole sie nie pokazuje pod XP pyta sie czy sformatowac ale o chwili wyskakuje ze nie da sie tego zrobic.

Bawilem sie na Windowsie 2000 i XP.

Co wy na to ? :slight_smile:

=====================

Popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni.

Monczkin.

na tym pierwszym sprobuj zrobic low level format np programem: “Hard Disk Low Level Format Tool” -> http://hddguru.com/download/software/HD … 6.1181.exe

z drugim nie wiem :stuck_out_tongue:

Sprobowalem. jak to sie je ?

Po instalacji na c: i uruchomieniu wyskakuja bledy i pojawia sie puste okno. Nie ma wyboru co sie chce formatowac.

Jak to sie uzywa ?

A jak na innym kompie?

A może peny mają zabezpieczenia przed formatowaniem.

Jaki stosujesz system plików na penie, ma być FAT/FAT32.

Zastosuj oprogramowanie firmowe penów.

JNJN. Sprawdzalem na 4 kompach, 2x windows 2000 i 2x XP.

Mozliwe ze sa zabezpieczenia. na 1gb chyba tak. a na 2gb nie widzi go jako flash tylko chyba jako cdrom bo prosi zeby wlozyc dysk.

Najpierw byl na obu FAT. Potem sformatowalem na NTFS. bylo ok ale pozniej sformatowalem na FAT32 i zaczely sie problemy.

Pamieci sa jakies bezfirmowe i nie mam do nich plytki.

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 18:11

Witam ponownie. Przewertowalem kawal internetu i zauwazylem ze wiele osob ma ten sam problem. Pendrive`y podczas formatowania cos sie kaszania i windows wyswietla je jeakos blednie. Windows chce formatowac mapieci ale wysakuje komunikat zeby wlozyc dysk do danego uzadzenia.

Na ktoryms formu znalazlem porade zeby uzyc do sformatowania programu

HP USB Disk Storage Format Tool . Mala pchelka daje mozliwosc formatowania tylko urzadzenia podpietego do usb. ladnie wykrywa danego pendrive`a i daje wybor formatu (windows nawet nie pokazuje okienka formatowania).

Pojaiwa sie jednak klops. gdy wciskam format wyskakuje Write Protect!

Moze ktos wie jak obejsc zabezpieczenie przed zapisem ?

Nie mam przycisku Hold na Pendrivie.

Czy mozliwe jest uszkodzenie elektroniczne pamieci? (tez tak czytalem na roznych forach)

Czy ktos uzyl metody chalupniczej na wykasowanie pamieci w pendrivie poprzez zostawienie pendrivea na noc w zamrazarce ?