Formatowanie partycji (FAT32) za pomocą DOS-u

Witam mam nietypowy problem.

Otóż mam podzielony dysk na 3 partycje (na wszystkich jest FAT32) i na c: mam zainstalowany WIN XP.

Jak to w życiu bywa mój win stał się bardzo wolny i zawalony różnego rodzaju śmieciami po instalowanych programach. Więc chciałbym zainstalować Windowsa od początku. A że jestem koserwatystą więc używam do tego celu dyskietki startowej (utwarzonej jeszcze za czasów Win Me).

Więc uruchamiam mojego kompa za pomocą wspomnianej wyżej dyskietki i w lini poleceń wpisuję

format c:

i naciskam enter. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu zamiast typowego w tym przypadku komunikatu pojawia się następujący:

zle polecenie lub nazwa

Zupełnie nie mam pojęcia co w takiej sytuacji zrobić o ile pamiętam polecenie formatowania jest poprawne… czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Acha dos widzi tą moją partycję C: można przeglądać foldery za pomocą komendy dir. Tak samo i innych partycji też nie da się sformatować.

Chyba format. :?

format, format… literówka :confused: już poprawiłem…

Ale problemu to nierozwiązuje bo literówkę zrobiłem w poście a nie podczas formatowania… :?

Witam,

a jak dasz polecenie dir na dyskietce, to wsród wylistowanych plików jest format.exe?

Sciągnij tą nową dyskietke z http://www.bootdisk.com i z niej formatuj.

zmien lokalizacje na inny dysk np d i wtedy wpisz format c: