Formatowanie partycji na system plików hfs+

Mam taki problem używam gparted i tam nie opcji utworzenia partycji pod tym właśnie systemem plików i jak jestem w instalatorze MacOS X to też nie ma takiej opcji, moje pytanie jest takie czy wy znacie jakiś program do tworzenia partycji na system plików HFS+ ?

W instalatorze MacOS jest narzędzie do zarządzania dyskami, gdzie tworzysz i formatujesz partycje na system plików jaki cie interesuje, w samym kreatore tego nie ma, poszukaj w menu u góry :slight_smile: przyzwyczajenia z instalatorów windows i linux wychodzą… :wink:

Jakiego systemu używasz do uruchamiania Gparted?

Linuksa.

Sformatowałem partycje windowsowom na FAT32 i w narzędziach dyskowych go nie widzi, a narzędzia dyskowe są menu narzędzia.

Na Ubuntu, Debianie, Fedorze, Arch Linuksie i openSUSE (innych nie sprawdzałem) zainstaluj pakiet

hfsutils

który umożliwia tworzenie i modyfikację partycji HFS+ z Gparted.

Zainstalowałem ten pakiet jednak dalej nie mogę tworzyć partycji HFS+ z programu Gparted.

Nie chodziło ci przypadkiem o hfsprogs? :wink: A skoro hfs+ to jeszcze pakiet hfsplus

Dzięki teraz da się formatować.

Najlepsze jest to, że jak ta partycję sformatowałem z systemem plików HFS+ to teraz w narzędziach dyskowych jest to samo nie widać żadnych partycji.

W jakich narzędziach dyskowych?

Czy formatowałeś pod innym systemem a sprawdzasz pod innym? Np. formatowałeś z LiveDVD a sprawdzasz na systemie zainstalowanym na HDD.

Czy jesteś pewien że poprawnie utworzyłeś te partycje? Pokaż polecenie #fdisk -l

Ja tą partycję sformatowałem na innym komputerze z systemem operacyjnym linux, a potem ten dysk włożyłem do innego komputera gdzie próbowałem zainstalować mac os x i w instalatorze w narzędziach dyskowych nie było go widać ta partycja z systemem plików hfs+ jest oczywiście podstawowa.

Dlaczego nie zrobisz tej partycji narzedziem dedykowanym dla tego systemu? Wtedy bedziesz mial pewnosc zgodnosci

Bo na mac os x nie da się tego zrobić

Sprawdziłeś tam gdzie wskazał Ci Kedud?

 

Sprawdziłem i nie ma.

Have you looked at the FAQ?

Quote:
Intel-based Mac OS X uses a combination of GPT and MBR for partition tables. When editing partitions with GParted, the GUID partition table will be updated, and the MSDOS partition table will be set to a single protective entry.