Formatowanie partycji systemowej w Windows Vista

Witam

Jestem posiadaczem Windows Vista Home Premium 32 bit. Próbuje sformatować partycję systemową z Windowsem Vista i ponownie go zainstalować(W.Viste). Niestety z płyty systemowej nie da się formatować. Proszę o pomoc

Stwórz sam dyskietkę startową i z jej poziomu sformatuj partycję

http://dariuszpod.republika.pl/sciagnij … ryjny.html

druga pozycja od góry .

Czy to naprawdę sprawdzona metoda?

to metoda, która pozwoli ci sformatować (oczyścić) partycje. A z czystą już nie powinno być problemu.

Potem możesz do napędu bootowalną płytę Visty. I dzięki niej ustawić wszystko jak chcesz.

I co mam zrobić jesli nagrałem na Cd?

W bios’ie ustaw, żeby startując Twój Komputer najpierw czytał CD. Potem gdy już pojawi się wiersz poleceń wpisz format c: (o ile na tej partycji masz system). Pozwól na sformatowanie. Po formacie wrzuć do napędu płytę Visty i nią sformatuj (jak trzeba będzie) jeszcze raz (nie jestem pewien czy ta “moja” dyskietka może formatować innaczej niż tylko w FAT32). Vistą sformatujesz w NTFS. Później powinno pójść normalnie.

Jeśli masz płytę bootowalną Visty to poprostu zabootuj z niej kompa i postępuj dalej tak jak przy normalnej instalacji systemu. Potem przy wyborze partycji gdzie ma być zainstalowana Vista daj opcję zaawansowane i tam masz formatowanie partycji. Wybierasz partycję do sformatowania i klikasz format potem wskazujesz ją i dalej.

1.) Nie podałeś czy masz laptopa czy stacjonarny?

2.) System jest na osobnym nośniku DVD czy na ukrytej partycji i masz recovery?

Poza tym da się sformatować viste z pod płyty visty… wybierasz opcje zaawansowane i tam widzisz całą partycje wybierasz formatuj i działasz :stuck_out_tongue:

Masz pirata wiec lipa [-X admin cię pogoni pewnie :stuck_out_tongue:

a nie łatwiej gpartedem, albo podczes instalki, jak koledzy mówili??

Ok poradziłem sobie z płyty bootowalnej Visty. Dzięki wszystkim za pomoc.

Nie mam pirata . Chodziło o to, że na cd miałem dyskietkę startową ponieważ wcześniej ją nagrałem. Zresztą to widać z kontekstu.

Witam.Jak sformatowac partycje C: w viscie z dyskow recovery???