Formatowanie partycji Win98

Witam

Zakupiłem laptopa packard Bell (brak modelu), rocznik stary, wbudowane 60mb ramu.Zainstalowany był windows XP który chodził makabrycznie dlatego postanowiłem zainstalować Win98. Płytkę włożyłem wybrałem bootowanie z cd-room, wszystko załapało do momentu instalacji pisało, że zrestartuje komputer w celu konfiguracji lecz po restarcie lecz wyskakuje następujący błąd “an error was detected while formatting your primary hard disk”. XP już nie da rady odpalić a jak wkładam płytke z XP to podczas ładowania instalacji pojawia się błąd "Plik ntfs wywołał niespodziewany błąd <1536> w wierszu 5091 w d:\xpsprtm\base\boot\setup\setup.c

po włożeniu płytki z 98 wyskakuje powtórnie ten sam błąd. Nie mam pojęcia czy jest uszkodzony dysk- chociaż wcześniej było ok… czy potrzebna dodatkowa płytka do bootowania nie mam pojęcia… proszę o pomoc.

Bo 98 nie obsługuje ntfs. Ściągnij se gparted, format na fat32 i ładnie instalacja 98 pójdzie.

Myślę, że to Ci może pomóc: http://computersun.pl/windows/98/instal … -s_29.html Zwróć uwagę na podrozdział “Formatujemy dysk”.