Formatowanie pendrive pod Windows7

Witajcie. nie mogę sformatować pendrive z formatu plików exFAT do NTFS. Systemowy sposób zawodzi, ponieważ pod koniec formatowania wyskakuje komunikat że

System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania

Więc pobrałem i użyłem programu HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool2.2.3_ i znowu to samo wyskakuje na samym końcu formatowania i przerabiania do NTFS. Może doradzicie jak poprawnie sformatować ten pendrive do systemu plików NTFS. Lub może znacie jakiś lepszy program?

Nie chcę Cię odwodzić od tego zamiaru, ale używając Windows’a 7 i najrozmaitsze pendrajwy, zawsze formatuję je na systemowych ustawieniach domyślnych i w różnych zastosowaniach nie mam z nimi żadnych problemów.

Ale ten jest na systemie plików exFAT dlatego nie mogę używać tego pandrive w DVD, TV lub starszych wersjach Windowsach. Po prostu tego systemu pliku nie odczytują zawiesza się wszystko. Na FAT32 też nie mogę przerobić ponieważ ten pendrive ma większą pojemność niż 4GB. Wolał bym NTFS no ale wyskakuje komunikat jak w poście wyżej podałem. Próbowałem już z domyślnym rozmiar jednostki alokacji lub 4096 i to nic nie pomaga.

Tym sprawdż czy sformatujesz na ntfs

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

Zaraz, zaraz! Używam właśnie teraz (celowo sprawdziłem) pendrajwa 8 GB, który ma system plików FAT32 i działa! Sformatowany domyślnie. Zajęty jest do 7,5 GB i bez problemu działa.

Wiem że działa. Ale FAT32 nie radzi sobie z dużymi plikami. Tylko trzeba je potem dzielić na części. Np. masz film w jednym dużym pliku lub inny duży plik. Tylko do 4GB może być pojedynczy duży plik. http://pl.wikipedia.org/wiki/FAT32 .Zaraz pobiorę i sprawdzę ten gparted. Szkoda tylko że trzeba nagrać na płytę cd jako iso. I zmieniać ten system plików nie z poziomu Windowsa.

Tylko weź pod uwagę, że odtwarzacze DVD, w znakomitej większości, nie czytają nic poza FAT32!

Teraz to chyba sobie tym gparted całkowicie zepsułem pandrive. Sformatowałem nim na NTFS zakończyło się sukcesem. Jednak była jakaś pomarańczowa ikonka trójkąta z ! Nie mogę nawet go otworzyć pod Windowsem. Chyba się uszkodził.

Chyba udało mi się go naprawić. Formatując teraz z NTFS do FAT32 za pomocą tego programu HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool2.2.3_. Mam jeszcze pytanie czy jak np. będę przekopiowywał filmy po 700mb, 2GB w folderze 8GB. To nie będzie z tym problemu ponieważ FAT32 może całe pliki do 4GB przechowywać. A nie radzi sobie z większymi od nich spakowanymi winrarem plikami lub obrazy iso powyżej 4GB? Czy z takim folderem większym niż 4GB w którym są zawarte mniejsze pliki da radę?

Mam jeszcze jedno pytanie czasem jak kopiuje sporą ilość mp3 to wyskakuje mi taki komunikat " Zabezpieczenie przed zapisem , zmień dysk lub usuń blokadę zapisu".

Jak tą blokadę przed zapisem się usuwa?