Formatowanie pendrive'a, po nagraniu obrazu iso

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać z wami jako nowy użytkownik tego forum(i nie tylko forum).

A przechodząc do tematu to mam następujący problem: po zrobieniu bootowanego pendrive’a (pendrive ma/miał 2gb) (bootowanie zrobiłem programem Win32DiskImager), zachciało mi się użyć tej pamięci masowej do standardowego przenoszenia danych. Oczywiście moja niezbyt, czasami, zdrowa inteligencja podpowiedziała mi że by sformatować go zwykłym exploratorem w windows (posiadam win 8.1). Niestety po formatowaniu ukazała mi się moim oczom pojemność 700mb(czyli tyle ile ważył plik iso), a nie 2gb. Moje pytanie jest takie: czy da się odzyskać te stracone gb, czy poszły się w terefere?

 

Oczywiście jeżeli znacie jakieś hasła jakie trzeba wpisać w google, aby wyświetlił link do odpowiedzi na moje pytanie, to jest taka moja mała prośba, aby podać te hasła, a jeżeli je podacie to będę bardzo wdzięczny

tak, usuń wszystkie partycje z urządzenia i utwórz na nowo partycję fat32

Pod Windowsem wejdz Panel sterowania/Narzędzia administracyje następnie otworz jako administrator Zarządzanie Komputerem i w zakładce Zarządzanie dyskami ustawisz partycje na pendrive. Tak było pod Win7 jeśli mnie pamięć nie myli.

Pod linuksem polecam graficzny gparted, albo konsolowy fdisk w połączeniu z mkfs :wink:

Najprostszy w obsłudze będzie program Rufus. Wskazujesz pena, jaki system plików i format.

Thx, za odpowiedzi; najlepszym sposobem okazał się program Rufus, a w tamtych jakoś mi nie wychodziło