Formatowanie ppm

(Krzysiek9k) #1

Witam,

pytanie być może banalne, jednak mam pewne wątpliwości. Otóż czy używając opcji "Formatuj..." po przyciśnięciu prawym przyciskiem myszy na dysk na którym mamy wgraną Viste formatuje się cały dysk włącznie z plikami systemowymi i wtedy musimy wgrać system na nowo czy formatują się tylko programy wgrane już po instalacji systemu jak np. Gadu-Gadu a system zostaje poprostu z nich oczyszczony. Czekam na odpowiedzi, ponieważ moja Vista już się tak przycina, że bez formatu chyba ani rusz a chciałbym póki co oczyścić system ze śmieci :slight_smile:

Pozdrawiam, Krzysiek

(Krzysiek9k) #2

To co sie stanie gdy użyję tej opcji? Uszkodzi się system?

(system) #3

System nie zezwoli Ci na tę czynność, ponieważ sam by się zniszczył. To jest tak, jakbyś odciął gałąź, na której siedzisz.

-- Dodane 19.08.2011 (Pt) 19:41 --

Do czyszczenia systemu ze śmieci użyj przynajmniej CCleaner'a, a poza tym dobrego defragmentatora, choćby Defraggler.

(jkolonko) #4

krzysiek9k, formatowanie to proces polegający w praktyce na usunięciu wszystkiego z partycji. Nie mam możliwości sformatować partycji częściowo.

Więc potem (tak) musisz instalować od nowa system, (tak) musisz instalować wszystkie programy i zajmuje to sporo czasu, ale często jest to łatwiejszy i pewniejszy sposób na polepszenie działania komputera, niż zastanawianie się dlaczego zwolnił.