Formatowanie ppm

Witam,

pytanie być może banalne, jednak mam pewne wątpliwości. Otóż czy używając opcji “Formatuj…” po przyciśnięciu prawym przyciskiem myszy na dysk na którym mamy wgraną Viste formatuje się cały dysk włącznie z plikami systemowymi i wtedy musimy wgrać system na nowo czy formatują się tylko programy wgrane już po instalacji systemu jak np. Gadu-Gadu a system zostaje poprostu z nich oczyszczony. Czekam na odpowiedzi, ponieważ moja Vista już się tak przycina, że bez formatu chyba ani rusz a chciałbym póki co oczyścić system ze śmieci :slight_smile:

Pozdrawiam, Krzysiek

To co sie stanie gdy użyję tej opcji? Uszkodzi się system?

System nie zezwoli Ci na tę czynność, ponieważ sam by się zniszczył. To jest tak, jakbyś odciął gałąź, na której siedzisz.

Dodane 19.08.2011 (Pt) 19:41

Do czyszczenia systemu ze śmieci użyj przynajmniej CCleaner’a, a poza tym dobrego defragmentatora, choćby Defraggler.

krzysiek9k, formatowanie to proces polegający w praktyce na usunięciu wszystkiego z partycji. Nie mam możliwości sformatować partycji częściowo.

Więc potem (tak) musisz instalować od nowa system, (tak) musisz instalować wszystkie programy i zajmuje to sporo czasu, ale często jest to łatwiejszy i pewniejszy sposób na polepszenie działania komputera, niż zastanawianie się dlaczego zwolnił.