Formatowanie starej partycji systemowej

Witam. :wink:

Bez zbędnego wstępu…

Posiadam 2 systemy na komputerze:

C:/ - windows 7

B:/ - windows 8

I moje pytanie jest, czy da się z poziomu windows 8 usunąć partycję C:/ ?

Pozdrawiam

Czy masz 100MB partycję na początku dysku?

Włożyłem płytkę z win XP i usunąłem partycję z windows 7 (oczywiście XP nieudolnie podpisał partycję i przypadkiem usunąłem również partycję z kopiami danych :/)

I mam teraz inny problem. Otóż mam windows 8, jednak był zainstalowany jako drugi i po usunięciu partycji z win 7 usunął się także plik z bootem. Podczas uruchamiania komputera mam error:

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Chciałem zainstalować ponownie win7 aby uzyskać dostęp do boota, jednak mam error:

Nie można zainstalować systemu windows w wybranej lokalizacji. Błąd 0x80300024

Jakieś sugestię?

Uruchom komputer z płyty z windows 8 i wybierz napraw.

Niestety nie uruchamia mi się z płyty. Mam teoretycznie wybootowaną na pendrivie ( windows 7 usb/dvd download tool) jednak nie startuję. Płyty nie mam, mam .iso tego systemu które mam na komputerze. Jedyny win8 to na tym pendrivie

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key jest spowodowany brakiem bootowalnego medium. Wymiana kabelka sygnałowego powinna rozwiązać problem, jeżeli nie, pasowałoby sprawdzić dysk na innym kompie, bo może być uszkodzony.

To nic nie da, 7 nie wykryje 8.

Możesz uruchomić 8?

Płytki jakie mogę włożyć to:

win xp - da się tylko formatować i tworzyć partycję (stara, porysowana płytka - nie wczytuje kilku plików)

win 7 wszystkie wersje - jednak mam ten error

open suse 12

Dodane 27.01.2013 (N) 18:49

W tym problem, że nie mogę. Chodzi mi o dostanie się do tego win 8. Cały czas tylko ten error. Nie ma jakiegoś programu bootowanego, którym mogę zmienić ustawienia uruchamiania systemu? Coś typu easy bcd ale nie wymagającego uruchomienia systemu?

Dodane 27.01.2013 (N) 18:52

Jak może być uszkodzony, skoro oba systemy były na tym dysku, tylko że na innych partycjach?

Dysk był podzielony na 4 partycję

B - win 8 zainstalowany jako drugi

C - win 7 zainstalowany jako pierwszy

E - dokumenty

F - kopie zapasowe

Partycję B i F zostały usunięte, format partycji C i E nie wchodzi w grę

Nie mówię, że jest uszkodzony. Wystarczy może tylko kabel sygnałowy wymienić i będzie ok. Ja miałem dokładnie taką samą sytuację po odłączeniu komputera w celu przeprowadzenia konserwacji i wymiana kabelka SATA rozwiazała problem…

Podmieniłem kabelek na nowy jednak to nic nie dało, dalej reboot and select proper boot device…

Masz w BIOS device boot priority ustawione na hard disk?

Tak. Próbowałem też wybrać przy uruchamianiu (F8) i z dysku, to samo…

Po usunięciu partycji z windows 7 się tak stało i chodzi mi o to, jak teraz mogę tego boota odbudować, bo na partycji z win 8 nie tworzył sobie pewnie boota, gdyż jako pierwszy był windows 7 i to na jego partycji był boot. A nie mam płytki z win8 bo ten program z microsoftu jakiś **** bo wcale nie wypalił mi tego systemu - nie uruchamia sie. A nie mam iso - jest na tym komputerze żeby ponownie nagrać za pomocą ultra iso

Masz możliwość podłączyć dysk do innego komputera?

Niestety nie.

Spróbuję napraw z windows 7, może coś da. Jeśli nie to trzeba będzie instalować linuxa i zmieniać partycję po kolei… :confused:

Miałem nadzieję, że ktoś już miał z czymś podobnym do czynienia i będzie znał łatwą odpowiedź, no ale trudno, trzeba się pomęczyć.

Temat do zamknięcia

Nic tu specjalnie po moejmu się nie wymyśli. Można spróbować zabootować WinPE i skorzystać z opcji naprawy rozruchu, a jeżeli nic to nie da, trzeba przeinstalować system.