Formatowanie systemu bez płyty, problem

Witam

 

Mam poważny problem z formatowaniem swojego laptopa HP(win7). Kiedy go kupowałem 3 lata temu nie dostałem płytki z Windowsem, bo był już zainstalowany na laptopie. Poczytałem trochę o tym i próbowałem odpalić go przez partycję recovery. W tym celu zaraz po otwarciu systemu wcisnąłem ESC i wybrałem F11, czyli przywracanie sytemu z partycji recovery. Na czarnym ekranie widniały napisy, że muszę włożyć płytę, a na dole ekranu był napis, że wystąpił błąd.  Po wciśnięciu natomiast F9 wyświetla mi się Boot Manager, ale tam mam tylko 2 opcje: Notebook Hard Drive oraz Internal CD/DVD ROM Drive. Klikałem obydwa, ale za każdym razem system odpalał mi się normalnie.

Próbowałem też znaleźć plik Recovery Manager, ale nie mogłem znaleźć go w ogóle w systemie. Doprowadza mnie to trochę do szału, bo mój laptop ledwie chodzi, a antyvir(Avast) i adwcleanner nic nie wykryli. Wg tych dwóch programów mam czysty komputer, wcześniej miałem avg i było to samo. Procesy mam po 80-90% zużycia procesora, a pamięć fizyczna często przekracza 40%. Laptop wręcz wyje, taki jest głośny. Czyszczenie też nic nie pomogło. Dlatego właśnie zdecydowałem się na format. Jednakże nie mogę w ogóle go wykonać. Proszę o pomoc. Może pisząc tutaj zaoszczędzę troszkę pieniędzy, nie wydając ich u informatyka w poniedziałek.

Pozdrawiam

Zacznij od podania dokładnego modelu laptopa.

Jak masz sticker na obudowie nie będzie problemu.

 

http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Mój laptop to  HP Pavilion dv7-6030ew Procesor Intel Core i3-2330M CPU 2,2GHZ. Win7(home premium, service pack 1) 64 bit

 

Dosyć średnio ta usługa działa, ale można spróbować.

 

Chyba chodzi o tę płytę: http://support.hp.com/pl-pl/product/HP-Pavilion-dv7-Entertainment-Notebook-PC-series/5046247/model/5072311/document/c01904665/

Po wpisaniu klucza wyświetla się takie coś: “The product key you entered appears to be for software that was pre-installed on a device.  Please contact the device manufacturer for software recovery options.” 

 

Tak raczej się nie da …

 

Ja nie mam płyty z windowsem i jak zapewne w poniedziałek zaniosę go do serwisu, to poproszę o nagranie mi go na płyty DVD.