Formatowanie systemu i problem z licencją Office

(szymon189) #1

Muszę sformatować firmowego laptopa, który przechodzi do innej osoby. Mam klucz produktu do Office 2013. Czy mogę pobrać dowolny obraz Offica z internetu i podać klucz? Bo na stronie office.com/setup muszę się zalogować, a nie znam danych jakie użyła osoba wcześniej.

(fiesta) #2

Nie dowolny, tylko taką wersje jaką masz zainstalowaną.
Obraz z serwerów Microsoftu pobierzesz tym narzędziem:

(bachus) #3

Konto może być potrzebne do aktywacji Office.

(Pablo_Wawa) #4

Jeśli się nie zna konta (e-maila), na jakie była aktywowana licencja Office 2013 (lub 2016), ale ma się jego numer seryjny, to można to zrobić poprzez wpisanie klucza po instalacji programu:
is there a way i change the product key for office 2016 or does it need to be uninstalled?

Ja na takie przypadki napisałem wygodny skrypt:
set_office_product_key.txt (1,1 KB)
Trzeba go sobie zapisać zmieniając rozszerzenie z .txt na .cmd

(szymon189) #5

Dokładnie mimo podania klucza produktu do aktywacji potrzebne jest zalogowanie się do konta.

(Pablo_Wawa) #6

Kiedyś często było tak, że w systemie Windows był już preinstalowany pakiet MS Office i była stosowna ikonka, po uruchomieniu której otwierało się okienko i tam wpisywało się posiadany numer seryjny, a potem instalacja szła dalej sama. Może tak było za czasów Office 2013, a przy 2016 już to zmienili?
Ba, znalazłem nawet taką instalkę, która tak działa jak opisałem:

A po kliknięciu na “Wprowadź klucz produktu” (bez podawania e-maila) jest:

Być może na stronie https://www7.media.microsoftstore.com/office/registerkey.aspx?culture=pl-pl, po podaniu numeru seryjnego będzie mógł pobrać instalkę.

Tylko czy tam trzeba podać klucz z karty produktu (ten który był w pudełku), czy ten wygenerowany podczas pierwszej aktywacji pakietu MSO, a który później można podejrzeć po zalogowaniu na konto (z tego co pamiętam, to na 99% to drugie), na którym była aktywowana kopia pakietu? Kolega w pierwszym poście nie napisał, który klucz posiada.

(Bogdan_G) #8

Nie ma problemu. Po wpisaniu klucza produktu na tej stronie, wyskoczy okno z linkiem do właściwego office, który był przypisany do klucza.
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/office

Właśnie z tej strony pobierałem office word of student 2007. Nie było jakiegokolwiek problemu, bo po przeprowadzce trudno było znaleźć pudełka z officem na trzy stanowiska. Za to mam zapas na dysku w chmurze. Jest faktura, dupełko :wink:

Obojętnie, jaki Kolega ma klucz - właściwy office do pobrania wyświetli się.

Co do instalowania takiej samej wersji office, to znalazłem stronkę do pobrania office bez weryfikacji według klucza. Po pobraniu i instalowaniu na komputerze - trzeba w pierwszym oknie instalatora wpisywać klucz produktu. Instalator “myślał” ze dwie minuty i pokazał się zielony ptaszek, że poprawnie produkt został zweryfikowany i potem tylko przycisk na dole “Dalej”.
Można instalować offica bez wcześniejszej weryfikacji na stronie microsoftu.
Na stronie https://tb.rg-adguard.net/index.php można wyszukać i pobrać wersję office 2013 bez wcześniejszej weryfikacji.

A jest tego trochę i do licha. Dlatego znaleźć łatwiej według klucza.

(szymon189) #9

Pobrałem Office za pomocą programu Windows ISO Downloader 5.04, który polecił mi fiesta. Podczas instalacji zapytał o klucz, a miałem go na karteczce w pudełku. Po podaniu klucza stwierdził, że jest poprawny i kazał się zalogować na konto. Można było to pominąć i zainstalować bez logowania, ale po uruchomieniu nadal prosiło o zalogowanie. Gdy to pominąłem to okazało się, że Office jest nie aktywny i działa chyba 30 dni.

Dzięki wszystkim za pomoc, ale musiałem wczoraj już oddać laptopa, dlatego wyczyściłem profil użytkownika, bez reinstalacji systemu i instalacja Offica nie była potrzebna.

(bachus) #10

Najlepsze, że te konta wygają po roku, jak nie ma na nich logowania (aktywności). Microsoft robi z tym mocno w balona użytkowników. Może tak… w ciągu ostatnich kilku lat miałem problem z kilkunastowa instalacjami Office, gdzie głównym problemem było to, że znany był klucz licencyjny, ale było brak danych logowania do konta - zwyczajnie w pudełku nikt tego nie zanotował.
Po wejściu na chat MS i podanu numeru seryjnego można namówić konstultanta, aby podał tego maila - jest więc duża szansa, że się dotrze do konta mailowego na które była wykonana aktywacja. Gorzej, jak konto nie było używane ponad rok - dwa razy miałem sytuację, że konsultant MS nie mógł nic zrobić, bo “konto nieużywane ponad 365dni”. Paranoja.