Formatowanie systemu i problem z licencją Office

Muszę sformatować firmowego laptopa, który przechodzi do innej osoby. Mam klucz produktu do Office 2013. Czy mogę pobrać dowolny obraz Offica z internetu i podać klucz? Bo na stronie office.com/setup muszę się zalogować, a nie znam danych jakie użyła osoba wcześniej.

Nie dowolny, tylko taką wersje jaką masz zainstalowaną.
Obraz z serwerów Microsoftu pobierzesz tym narzędziem:

Konto może być potrzebne do aktywacji Office.

Jeśli się nie zna konta (e-maila), na jakie była aktywowana licencja Office 2013 (lub 2016), ale ma się jego numer seryjny, to można to zrobić poprzez wpisanie klucza po instalacji programu:
is there a way i change the product key for office 2016 or does it need to be uninstalled?

Ja na takie przypadki napisałem wygodny skrypt:
set_office_product_key.txt (1,1 KB)
Trzeba go sobie zapisać zmieniając rozszerzenie z .txt na .cmd

Dokładnie mimo podania klucza produktu do aktywacji potrzebne jest zalogowanie się do konta.

Kiedyś często było tak, że w systemie Windows był już preinstalowany pakiet MS Office i była stosowna ikonka, po uruchomieniu której otwierało się okienko i tam wpisywało się posiadany numer seryjny, a potem instalacja szła dalej sama. Może tak było za czasów Office 2013, a przy 2016 już to zmienili?
Ba, znalazłem nawet taką instalkę, która tak działa jak opisałem:

A po kliknięciu na “Wprowadź klucz produktu” (bez podawania e-maila) jest:

Być może na stronie https://www7.media.microsoftstore.com/office/registerkey.aspx?culture=pl-pl, po podaniu numeru seryjnego będzie mógł pobrać instalkę.

Tylko czy tam trzeba podać klucz z karty produktu (ten który był w pudełku), czy ten wygenerowany podczas pierwszej aktywacji pakietu MSO, a który później można podejrzeć po zalogowaniu na konto (z tego co pamiętam, to na 99% to drugie), na którym była aktywowana kopia pakietu? Kolega w pierwszym poście nie napisał, który klucz posiada.

Nie ma problemu. Po wpisaniu klucza produktu na tej stronie, wyskoczy okno z linkiem do właściwego office, który był przypisany do klucza.
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/office

Właśnie z tej strony pobierałem office word of student 2007. Nie było jakiegokolwiek problemu, bo po przeprowadzce trudno było znaleźć pudełka z officem na trzy stanowiska. Za to mam zapas na dysku w chmurze. Jest faktura, dupełko :wink:

Obojętnie, jaki Kolega ma klucz - właściwy office do pobrania wyświetli się.

Co do instalowania takiej samej wersji office, to znalazłem stronkę do pobrania office bez weryfikacji według klucza. Po pobraniu i instalowaniu na komputerze - trzeba w pierwszym oknie instalatora wpisywać klucz produktu. Instalator “myślał” ze dwie minuty i pokazał się zielony ptaszek, że poprawnie produkt został zweryfikowany i potem tylko przycisk na dole “Dalej”.
Można instalować offica bez wcześniejszej weryfikacji na stronie microsoftu.
Na stronie https://tb.rg-adguard.net/index.php można wyszukać i pobrać wersję office 2013 bez wcześniejszej weryfikacji.


A jest tego trochę i do licha. Dlatego znaleźć łatwiej według klucza.

Pobrałem Office za pomocą programu Windows ISO Downloader 5.04, który polecił mi fiesta. Podczas instalacji zapytał o klucz, a miałem go na karteczce w pudełku. Po podaniu klucza stwierdził, że jest poprawny i kazał się zalogować na konto. Można było to pominąć i zainstalować bez logowania, ale po uruchomieniu nadal prosiło o zalogowanie. Gdy to pominąłem to okazało się, że Office jest nie aktywny i działa chyba 30 dni.

Dzięki wszystkim za pomoc, ale musiałem wczoraj już oddać laptopa, dlatego wyczyściłem profil użytkownika, bez reinstalacji systemu i instalacja Offica nie była potrzebna.

Najlepsze, że te konta wygają po roku, jak nie ma na nich logowania (aktywności). Microsoft robi z tym mocno w balona użytkowników. Może tak… w ciągu ostatnich kilku lat miałem problem z kilkunastowa instalacjami Office, gdzie głównym problemem było to, że znany był klucz licencyjny, ale było brak danych logowania do konta - zwyczajnie w pudełku nikt tego nie zanotował.
Po wejściu na chat MS i podanu numeru seryjnego można namówić konstultanta, aby podał tego maila - jest więc duża szansa, że się dotrze do konta mailowego na które była wykonana aktywacja. Gorzej, jak konto nie było używane ponad rok - dwa razy miałem sytuację, że konsultant MS nie mógł nic zrobić, bo “konto nieużywane ponad 365dni”. Paranoja.

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.

Tez przeinstalowałem system na PC nr1. Mam 5 PC-tów i na każdym Office 2013.
Na kartoniku z kluczem produktu mam zapisane że ten klucz jest do Office zainstalowanym na PC 1.
Jak loguję się na konto Microsoft to tam mam inne klucze niż na kartonikach. Jak się zorientować który z pięciu klucz ze strony użyć mając tylko klucz z kartonika (ten co wpisuje się na stronie Microsoftu do wygenerowania klucza instalacji)?

Musisz mieć instalator offline (pełny instaltor, nie taki co pliki pobiera z serwerów). Odłączasz się całkowicie od sieci (zdalna instalacja odpada). Uruchamiasz instalator, podajesz klucz. Po instalacji odpalasz word lub excel i klikasz aktywuj. Jeśli aktywacja się powiedzie, podłączasz się do sieci.

W innym przypadku pozostaje Ci kontakt ze wsparciem Microsoftu. Odepną klucz od konta Microsoft lub ten zablokują i wydadzą Ci nowy klucz.

Wątek z 2017 roku.