Formatowanie systemu + instalacja nowego systemu

Posiadam Windows 2000. Chcę sformatować system i następnie zainstalować Windows XP. Problem w tym, że niezbyt wiem, jak to zrobić, bo nigdy takiego czegoś nie robiłem. Szukałem na forum odpowiedzi, ale akurat takiego samego problemu nikt nie miał, widziałem tylko problemy dotyczące formatowania i instalowania tego samego systemu. Chciałbym się dowiedzieć, jak to dokładnie zrobić. Czy powinienem najpierw włożyć płytę z Windowsem 2k, usunąć partycję, a potem włożyć Windowsa XP, utworzyć nową partycję i go zainstalować?

TU masz opis :arrow: http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=16&t=96

Najpierw zabezpiecz wszystkie ważne dane, które masz teraz na dysku, ponieważ przy formatowaniu zostaną one skasowane. Potem rób według instrukcji podanych przez levisek82.

levisek: Tam jest podana instrukcja, jak sformatować i zainstalować ponownie TEN SAM system. A ja będę musiał zainstalować inny. Dokładnie chodzi mi o to, że nie wiem, czy najpierw skasować wszystko, mając włożoną płytę z Windowsem 2k i potem włożyć płytę z Windowsem XP i go zainstalować czy postępować jakoś inaczej.

ehhh to jest to samo robisz format pełny nie szybki polecam ststem plików wybrać NTFS. Nic nie kasuj jesli nie zależy Ci na danych co są na wybranej partycji pod czas formatowania to sam wykasuje wszystko