Formatowanie systemu Vista

Mam pytanie odnośnie partycji recovery stworzoną przez HP (system Vista Home Premium SP1): Czy jeżeli sforamtuję partycję c: (na d: jest recovery), to będę miał możliwość wgrania systemu z tej partycji? Pytam ponieważ, gdy zrobiłem tak, że sformatowałem dysk u kolegi na innym hp (system XP SP2), to nie mogłem za żadne skarby uruchomić tej że partycji recovery. Czy ma to związek z tym, że partycja rozruchowa MBR została wymazana podczas formatowania? Jak się tego w takim razie ustrzec? Co mam zrobić żeby nie powtórzyć tego błędu? Za wszelkie pomysły wielkie dzięki1

U mnie w Toshibie robi sie to inaczej ale kolega ma HP i u niego robi sie tak że podczas ładowania sie komputera na ekranie jest napisane aby nacisnąc klawisz chyba “F10” i po jego naciśnięciu odpala sie aplikacja do recovery… i to poprzez ten prgram robi sie format ale jak jest u ciebie to niewiem…

Jak uruchomić to wiem ale u kolegi gdy włączyłem system recovery to nie było możliwości sformatowania dysku. Posłużyłem się płytą instalacyjną systemu XP a w niej z konsoli i sformatowałem partycję na której był system. Gdy zrobiłem restart komputera po tym zabiegu, wcisnąłem bodajże F11(system recovery) i wyświetliło mi komunikat, że nie może wczytać recovery.

michael_666 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zawsze możesz zrobić kopie MBR oraz boot sektorów partycji.