Formatowanie systemu win7

Hejka mam pytanie bo przy komputerze kiedy go kupowałam dostałam 3 płyty teraz mam problem którą mam włożyć do komputera, żeby na nowo go instalować ?

  1. ATI radeon premium graphics

  2. SAMSUNG syncmaster

  3. Gigabyte s-series

Proszę o szybką odpowiedź. ; x

Żadna z wymienionych

Na tych płytach są:

  1. Sterowniki karty graficznej

  2. Sterowniki monitora

  3. Oprogramowanie płyty głównej

To jest komputer stacjonarny czy laptop?

Podejrzewam, że stacjonarny i np. składany w sklepie, więc nie masz partycji recorvery

Aby przeinstalować system potrzebna jest płyta instalacyjna z systemem, którą powinnaś dostać przy zakupie, jeśli płaciłaś za system a nie jest to jakiś pirat.

PS. Komputera/systemu się nie formatuje, można to zrobić z dyskiem twardym lub partycją dysku.

Stacjonarny komp.

Kurde ale mi chodziło o nowe go zainstalowanie i żadnej innej płytki nie miałam już do tego to będę musiała kupić nowy komputer lub poprostu płytkę ?

To oryginał nie pirat .

Jeśli to oryginał, to na obudowie komputera masz tzw. certyfikat autentyczności (COA) zawierający klucz instalacyjny systemu. Jeśli nie masz ani COA ani płytki, to niestety masz problem. Rozwiązanie, to kupić system, zainstalować a potem użyć tych płytek o których pisałaś, że masz.

Bo nie dają płyty w Winem

Jak masz nalepkę z numerem to pożycz sobie płytę od kogoś i zainstaluj.

Jeżeli to jest komputer firmowy (nie składak) to jak Ci nie aktywuje numerem z nalepki przez net to musisz aktywować przez telefon automatycznie, jak Ci tez nie pójdzie to połącz się z Panią w Microsofcie i ona Ci ten numer odblokuje (bo numery OEM dla komputerów firmowych nie są wprowadzane do systemu)

Nie musisz mieć płyty tylko nalepkę z kluczem a system musisz zainstalować z dowolnego oryginalnego nośnika tej samej wersji na jaka masz licencję

Pozdrawiam

Jeżeli jest to składak to składający musiał mieć płytę z Windowsem tylko Ci jej nie dał. numerami fabrycznymi (WSZYSTKIE EGZEMPLARZE MAJA JEDEN SERIAL) są rejestrowane tylko komputery fabryczne ASUS, LENOVO, TOSHIBA itd, bo oni instalują system z płyty RECOVERY i to są specjalne numery które odwołują się do wpisanej w bios tablicy i nie wymagają rejestracji.