Formatowanie Systemu XP "do zera"

Witam!

Wiem, było postów wiele na ten temat. Wiele razy czytałem poradniki na ten temat “jak sformatować komputer”. Wcześniej formatowali mi komputer koledzy, lub brat jak miał chwilę, ale zawsze zostawała jakaś cząstka np. pliki od jakiejś gry np. na dysku D, lub pliki od jakiegoś programu na dysku E.

Uwaga! Formatuje komputer pierwszy raz, nigdy tego nie robiłem! Proszę mi w ramach możliwości jak najjaśniej to opisać i chcem sformatować cały system do zera, żeby był “czyściutki” bez żadnych plików nie potrzebnych.

Czy trzeba wgrywać sterowniki np. Karte graficzną itp. po formatowaniu systemu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Symulator Instalowania Systemu XP

Są tam komentarze, że zawiera on Keyloggera bądź Wirusa … Jaką mam pewność, że nie ma wirusa?

Ściągnąłem, przeskanowałem plik KIS 2009 - jest czysty; dla pewności po pobraniu przeskanuj, jednak miej na uwadze, że antywirus może błędnie wskazać plik jako wirus.

Gdy sformatujesz dysk pozostaje on czysty niema na nim nic, sterowniki musisz wgrać od nowa,

A dlaczego formatujesz ? Źle działa?

ps.

Zmień kolor pierwszego posta bo jak mod wpadnie to… i nie kolorujemy całych zdań wystarczy jak zaznaczysz ‘‘pierwszy raz’’

Plik przeskanuj na http://www.virustotal.com/pl/ i daj wynik na forum, to ostatecznie będzie wiadomo, czy to wirus czy nie. By sformatować do końca windowsa, trzeba najpierw sformatować cały dysk z poziomu Linuxa, gdzyż Windows nigdy nie formatuje free 8 mb, a tam mogą być wirusy itd.