Formatowanie ubuntu i windows


(Stachu456) #1

Witam, kolega mi ostatnio mówił że miał jakieś problemy związane z formatem przez Ubuntu. Więc mam pytanie, chciałbym najpierw usunąć ubuntu (xp i ubuntu mam na oddzielnych dyskach). Jak to mam zrobić? Włożyć płytę z windowsa ustawić bootawanie, sformatować dysk z ubutnu a później dopiero partycję z windowsem czy jak?

Pozdrawiam :slight_smile:


(Sawyer47) #2

Jeżeli masz na oddzielnych dyskach i na jednym masz bootloader od Ubuntu, a na drugim masz bootloader od Windows to nie ma żadnego znaczenia kolejność. Poza tym jeśli chcesz sformatować zarówno partycję z Windows i z Ubuntu to tym bardziej nie ma znaczenia, bo i tak zostaniesz bez systemu.


(Stachu456) #3

a czy jak sformatuje dysk z ubuntu to będzie mi się tam odrazu chciał windows instalować? Czy jeżeli nie będę robił formata ubuntu to bootloader mi zniknie i automatycznie po formacie xp będzie mi się włączał widnows?


(igrek) #4

powiem ci że miałem tak samo zainstalowane. zalogowałem się na windowsa i z poziomu xp sformatowałem partycje z ubuntu bootloader się usuwało jakoś bez formatowania windowsa. ale nie pamiętam już jak


(Stachu456) #5

jak z poziomu xp sformatowales?


(igrek) #6

po prostu prawym mój komputer zarządzaj i zarządzanie dyskami i tam sformatowałem partycje z ubuntu bo jak normalnie otworzysz mój komputer to nie widać dysku ubuntu bo to inny system plików