Formatowanie Visty


(Polik) #1

Witam

Kupiłem sobie laptopa i oczywiście miałem już viste zainstalowaną ale mnie wkurza, chcę zmienić na XP, gdy daje instalację z CD nie wyszukuje mi dysków, mam Hitachi HTS541616J9SA00 160GB , wiem że muszę ściagnąć prawdopodobnie jakieś sterowniki ale nie wiem gdzie one są, proszę o pomoc

Dziękuję i pozdrawiam

PoLik


(MarS) #2

Forumowa wyszukiwarka i słowa kluczowe:

-dysk sata

-Nlite


(Nowy10) #3

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. ... 9469#19469


(Polik) #4

hmmm nic nie rozumiem z tego co jest napisane pod tym linkiem :slight_smile: ale wpadłem na inny pomysł, mam dysk na USB, windows XP podczas instalacji mi go wykrywa, zaczynam instalacje, kopiuje pliki instalatora ale później jest ponowne uruchomienie systemu i tutaj jest problem, nie wraca mi do instalacji systemu XP tylko ładuje się Vista --- co robić?

Pozdrawiam

PoLik

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 2:18

a może wystarczy że tylko zainstaluje te sterowniki do dysku i wszystko będzie okej?

Steroniki SATA


(Kambab87) #5

Podczas instalacji XP musisz zainstalować steroniki do dysku. Gdy zbotujesz płyte XP do instalacji na dole ekranu będzie coś takiego "w celu zainstalowania innego oprogramowania naciśnij F2" czy jakoś tak :stuck_out_tongue: . Musisz wtedy mieć te sterowniki (od dysku) na dyskietce i XP sobie je zainstaluje i instalka Xp bedzie możliwa :slight_smile:


(Polik) #6

czy to sa te sterowniki do ktorych podalem linka?


(Kambab87) #7

To mają być stery do XP

http://support.euro.dell.com/support/do ... hidlang=en

Jeżeli to jest twój laptop


(Polik) #8

okej, dzieki wielkie :slight_smile: ale co mam teraz zrobic ?? :slight_smile:


(Kambab87) #9

Pobierz stery, wypakuj je, skopiuj na dyskietke, i podczas instalacji Xp na samym początku wciśnij chyba F2 (musisz czytac na dole ekranu będzie napisane) - napisałem o tym wcześniej - i powinno być ok.


(Polik) #10

a jak nie mam dyskietki?


(Kubakuderski) #11

jak dyskietki to zinwestuj w jedną....a jak napędu to pożycz albo kup pod usb


(Kambab87) #12

To możesz jeszcze zrobić płytę Xp programem Nlite (chyba). Program ten zintegruje XP ze sterownikami o ile się nie mylę :stuck_out_tongue: