Formatowanie Visty

Witam

Kupiłem sobie laptopa i oczywiście miałem już viste zainstalowaną ale mnie wkurza, chcę zmienić na XP, gdy daje instalację z CD nie wyszukuje mi dysków, mam Hitachi HTS541616J9SA00 160GB , wiem że muszę ściagnąć prawdopodobnie jakieś sterowniki ale nie wiem gdzie one są, proszę o pomoc

Dziękuję i pozdrawiam

PoLik

Forumowa wyszukiwarka i słowa kluczowe:

-dysk sata

-Nlite

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … 9469#19469

hmmm nic nie rozumiem z tego co jest napisane pod tym linkiem :slight_smile: ale wpadłem na inny pomysł, mam dysk na USB, windows XP podczas instalacji mi go wykrywa, zaczynam instalacje, kopiuje pliki instalatora ale później jest ponowne uruchomienie systemu i tutaj jest problem, nie wraca mi do instalacji systemu XP tylko ładuje się Vista — co robić?

Pozdrawiam

PoLik

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 2:18

a może wystarczy że tylko zainstaluje te sterowniki do dysku i wszystko będzie okej?

Steroniki SATA

Podczas instalacji XP musisz zainstalować steroniki do dysku. Gdy zbotujesz płyte XP do instalacji na dole ekranu będzie coś takiego “w celu zainstalowania innego oprogramowania naciśnij F2” czy jakoś tak :stuck_out_tongue: . Musisz wtedy mieć te sterowniki (od dysku) na dyskietce i XP sobie je zainstaluje i instalka Xp bedzie możliwa :slight_smile:

czy to sa te sterowniki do ktorych podalem linka?

To mają być stery do XP

http://support.euro.dell.com/support/do … hidlang=en

Jeżeli to jest twój laptop

okej, dzieki wielkie :slight_smile: ale co mam teraz zrobic ?? :slight_smile:

Pobierz stery, wypakuj je, skopiuj na dyskietke, i podczas instalacji Xp na samym początku wciśnij chyba F2 (musisz czytac na dole ekranu będzie napisane) - napisałem o tym wcześniej - i powinno być ok.

a jak nie mam dyskietki?

jak dyskietki to zinwestuj w jedną…a jak napędu to pożycz albo kup pod usb

To możesz jeszcze zrobić płytę Xp programem Nlite (chyba). Program ten zintegruje XP ze sterownikami o ile się nie mylę :stuck_out_tongue: