Formatowanie w windows 8 trwa 21 godzin ?!

Cześć.

Przy chęci sformatowania dysku w systemie Windows 8.1, dysk 750GB, w moim laptopie miałem do wyboru dwie opcje.

Tą z recovery, której niestety nie użyłem mimo posiadania płytek wypalonych przy tej opcji oraz pełnego formatowania.

Wybrałem pełne formatowanie, które miało trwać kilka godzin. Zostawiłem laptopa na noc. Niestety jak do tej pory jest 45% a do końca pozostało 11 godzin… czy to normalne, że formatowanie dysku trwa aż tak długo ?

Co w przypadku anulowania teraz tego procesu ? Czy będę mógł wybrać jeszcze tą drugą opcję ? A jeśli nie to czy przy kontynuowaniu formatowania wszystko zacznie się od nowa ?

Proszę o szybką odpowiedź bo procenty lecą hehe :smiley:

14 godzin minęło, czy to normalne :slight_smile: ?

jeśli skanuje powierzchnię dysku to w sumie jest to możliwe.

Jeśli nie miałeś wcześniej jakiś niepokojących informacji ze SMART, można było pominąć tę opcję.

Komputer zainfekował wirus lollipop.exe, zaczął się bardzo wieszać przy prostych czynnościach typu otwarcie okna.

Nie ma znaczenia czy to 1 format, czy 100tny, tylko tryb jak wybrałeś.

 

W jaki sposób Ty formatujesz ten dysk, że widzisz czas zakończenia? Bo chyba nie z poziomu Windowsa?

Oczywiście, że nie z poziomu Windowsa bo formatuje dysk systemowy, mam jedną partycję :wink:

Raczej masz coś w dyskiem. Niemożliwe żeby tyle czasu formatował.

Ok. :wink: Po prostu nie jestem pewien, czy kiedyś korzystałem z recorvery :wink: jak rezygnowałem z okien to takich bajerów nie było :wink:

 

Możliwe. zapuść pełnego scandiska (ze skanowaniem powierzchni) na tak dużym dysku.

To mój laptopsprzęt jest nowy, więc wątpię żeby coś już się z dyskiem po tak krótkim czasie stało.

Obecnie na wyświetlaczu laptopa widzę TYLKO TO

Trzymaj - formatowanie pełne dysku 2TB trwało 2 dni. wybrałeś zupełnie niepotrzebnie pełne formatowanie. http://forum.pclab.pl/topic/786177-Dysk-Samsung-HD204UI-2TB-bardzo-długie-formatowanie/

Oooo dzięki wielkie, szukałem u wujka google, ale nic to nie dawało :slight_smile:

scandisk został zrobiony przy pełnym formatowaniu.

Dzięki za pomoc, jeszcze 2,5 godziny i będę monitował w razie problemów :smiley:

Całkowicie normalne zjawisko. Wybrałeś opcje usuwania nieodwracalnego plików na dysku. Na przyszłość wybieraj jedynie opcje “usuń tylko moje pliki”

Takie lollipop , to parę minut, żeby się go pozbyć. Odinstalować choćby malutkim wise program uninstaller, który na upartą aplikację ma nawet opcję odinstalowanie brutalne.

http://portable.info.pl/wise-program-uninstaller-portable/

Potem się odznacza w opcjach folderów chronione pliki i foldery, odznacza ukrywanie rozszerzeń, a zaznacza pokazywanie ukrytych plików i folderów, zastosować i OK.

Wpisuje się do wyszukiwarki lollipop i usuwa po nim pozostałości w systemie.

http://portable.info.pl/regseeker-portable/

Pobiera się regseeker portable, ustawia polski i w wyszukaj w rejestrze wpisuje się lollipop. Na dole wybiera się opcje zaznacz wszystko i z opcji akcja usuwa się wszystko. Regseeker robi backupy przywracania na wszelki wypadek i dlatego lepszy od ręcznego grzebania w regedit.exe

gdy zobaczy się, że zainstalowany jest jakiś szkodnik toolbar, czy inny niechciany program, to odinstalowuje się, usuwa pozostałości w systemie i wszystkie wpisy w rejestrze intruza. Trzeba też pamiętać, że taka delta search, to występuje we wpisach rejestru jako nazwa delta search oddzielnie i jako deltasearch razem.

Wiadomo, że w punktach przywracania będą instalatory i pliki ustawień tych szkodników, więc wyłącza się, a potem włącza przywracanie.

Pełno szkodników w necie, ale sprząta się system, i aby nie format. Szkodniki potrafią przechytrzyć najlepsze antywirusy.

Na powyższy problem wystarczą małe programy, nawet do win8.

Pełny format = bardzo długi czas formatowania(Potwierdzam gdy kiedyś przypadkowo wybrałem ta opcję). Przerwałem operację i nic się nie stało. Następnym razem wykonałem normalne formatowanie…