Formatowanie Win7 na laptopie

(J Marszalek2) #1

Witam,

Wziąłem się dzisiaj za formata Sevena na laptopie. Ściągnąłem kopie z internetu w formie obrazu .iso, wypaliłem obraz na płycie, wszysto ok. Płyta bootuje sie w laptopie no i przechodzi do instalacji. Daje niestandardową no i usunąłem partycje C i została Partycja 1 która ma max 100mb oraz druga partycja recovery która ma 14gb. No i właśnie kłopot w tym że dysk mam 500gb to dlaczego nie mogę utworzyć partycji która ma np. 300gb i tam sobie zainstalować Windowsa ? Gdy tworzę tą 100mb to wiadome że jest błąd bo potrzeba 8gb z czymś.

Dodam że nie mogę zrobić formata ani back upu z recovery bo mi sie posypał dysk i dzisiaj odebrałem lapka od informatyka.

Windows 7 Home Premium 64 bity, mam oryginalnego keya.

No i w czym leży problem ? :frowning:

(struart) #2

I rozumiem, że po odebraniu laptopa partycja recovery jest pusta, że nie możesz z niej przywrócić systemu ?

Zassij jakiegos linuxa live-cd(ubuntu) i pod nim zrób sobie partycje i problem z głowy. Ja jakoś wole robić partycje pod linuxem pomimo, że na co dzień używam Windowsa.

Możesz też w opcjach naprawy systemu odpalić sprawdzanie dysku.

Skoro uszkodził Ci się dysk to rozumiem, że go wymieniłeś czy dałeś go komuś, żeby wyciął to co uszkodzone? Jeżeli to drugie to być może ten ktoś ukrył Ci 3/4 dysku bo jest uwalone i dlatego nie możesz sobie większej partycji zrobić.

(J Marszalek2) #3

Nie jest pusta, tylko jak jeszcze laptop działał dobrze to nie skonfigurowałem jej i nie zrobiłem kopii systemu no i w ogóle informatyk powiedział że tam sporo było uszkodzone, nie powtórze jak to ujął bo nie pamiętam :frowning:

Zaczęło się ogólnie od tego że chciałem podzielić dysk zewnętrzny Partition Magickiem, zainstalowałem go na Win7 no i blue screen poszedł, i przy włączniu kompa znów wyskakiwał i reset i tak w kółko, dawałem naprawdę lecz pokazywało że są kłopoty z rozruchem, czytałem na necie i tylko format na to pomaga.

Hmm no nie wiem co moge zrobić :frowning:

(struart) #4

Odpal tak jak mówiłem linuxa livecd zobacz czy widzi pełny rozmiar dysku w narzędziu gParted (może być tam określony jako manager partycji) jeżeli tak to ustaw pod nim partycje tak jak chcesz. Możliwe, że partycje tak się pomieszały, że instalator 7 nie wie co robić.