Formatowanie win8

Witam!

Od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić z formatowaniem mojego lapka.

Wszystko próbuję robić z RECOVERY lecz wyskakuje mi taki komunikat : http://images64.fotosik.pl/1095/e6f4b14ee37c22e5med.pngi nie wiem jak się za to zabrać! Może ktos miał podobny problem? Dodam że lapek był już raz formatowany. Jest na to sposób czy muszę oddać go do serwisu?

Pozdrawiam!

  1. To co opisujesz to nie jest formatowanie.

  2. To w czym próbujesz to zrobić to nie jest recovery.

  3. Serwis ci z tym nic nie zrobi (poza normalną reinstalacją ;)). Motyw taki jak pokazujesz już widziałem ale nigdy w niego nie wnikałem. Całkiem możliwe, że system był w jakimś stopniu uszkodzony lub ty coś namieszałeś. Wsadź płytkę instalacyjną i zainstaluj normalnie. Jeżeli system był preinstalowany możesz przywrócić go z recovery.

No ok, zgodze się. Problem jest taki iż przy kupnie lapka nic takowego nie dostałem, żadnej płytki ani nic. I nie wiem jak z tym sobie poradzić.

Płytkę możesz ściągnąć nawet z torrentów czy innych warezów (aczkolwiek recovery powinieneś mieć na dysku). Zakładam, że w komputerze masz włączone to nieszczęsne UEFI, wiec przy instalacji system nie zapyta się o klucz licencyjny (jest on zapisany w UEFI).

No dobra spróbuję. A mógłbyś mi podać jak miałbym wejść w to Recovery? Bo niby robie tak jak na różnych stronkach piszą i właśnie do takiego punktu dochodze jak na tamtym zdjęciu.

Najprościej zajrzeć do instrukcji obsługi. Nie spotkałem się jeszcze z taką w której nie byłoby opisu przywrócenia systemu do stanu fabrycznego.