Formatowanie Windows Vista Acer aspire 5702Z POCZĄTKUJĄCY

Witam, mam prośbe posiadam notebooka w/w w temacie.Kupując go dostalem tylko komputer bez zadnej plyty z windowsem. Pierwszy raz właczając acera wyskoczyła instalka Visty. Było ok, az naściągalem wirósów trojanów itp. Mam 2 partycje. Chce zrobic formata C i dalej miec ten system.

1.Jak zrobic formata?

2.Czy potzrbne beda mi sterowniki?

3.Czy przeciętny użytkownik kompóterów jest to w stanie sam zrobić?

4.A i takie pytanie na kompie pisze mi Acer5720z a na naklejce obok Acer5720zg??

Jeśli ktoś ma czas i chęci z góry dziękuje.

Jeśli masz do tego laptopa jakąś drukowaną dokumentację (instrukcja obsługi itp) - po prostu zajrzyj do niej i znajdź procedurę odzyskiwania uszkodzonego systemu (recovery).

Nie znam tego konkretnego modelu laptopa ale, skoro piszesz że nie było żadnej płyty to podejrzewam, że na dysku jest ukryta partycja zawierająca instalkę systemu i dodatkowe (niezbędne) sterowniki.

ad 1. Nie rób “formata”. Po pierwsze szkoda czasu, instalator zrobi to sam a po drugie - możesz niechcący usunąć tą ukrytą partycję recovery

ad.2 Nie, jeśli odtworzysz system wg. zaleceń producenta (wg. instrukcji obsługi)

ad 3. Tak, albo prawie na pewno tak :slight_smile:

  • piszesz, że masz dwie partycje. Zanim zaczniesz cokolwiek robić zrób kopię bezpieczeństwa wszystkich plików na których Ci zależy. Jak znam życie procedura odtwarzania systemu zaorze wszystkie partycje, pozostawiając Cię po jej zakończeniu z jedną partycją i czystym, nietkniętym systemem.

  • uruchom procedurę odtwarzania systemu (pewnie jakiś klawisz/kombinacja klawiszy podczas uruchamiania komputera albo ustawienie czegoś tam w BIOSIe. Przeczytaj instrukcję :slight_smile: ) i po prostu poczekaj aż się skończy. To by było wszystko.

W większości laptopów aby “aktywować” pliki instalacyjne na ukrytej partycji trzeba podczas wyświetlania się loga firmy laptopa trzeba wcisnąć F11 i dalej postępować zgodnie z instrukcją.

dziekuje:) zabieram sie za kopie. Jesli sie jeszcze odezwe znaczy ze sie udalo:)