Formatowanie windows xp pro - Błąd przy starcie


(kowislog) #1

Bry, od kilku dni borykam sie z problemem formatowania Windows XP Pro, na początku okazalo sie ze bootowanie plyty jest wylaczone więc ustawilem jako pierwsze (CD-DVD) ok. Rozruch następuje po chwili zamiast konsoli do formatowania systemu wyskakuje okno w którym do wyboru mam Start systemu oraz Instalator:  65495532402264333206.jpg

 

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów na to...


(Drobok) #2

Uruchom konsolę odzyskiwania z płyty ratunkowej / instalacyjnej systemu i wpisz:

expand X:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32

gdzie X to litera napędu.


(kowislog) #3

Mam płytę z xp ale gdy nią wlacze pokazuje się właśnie to co na zdjęciu, do tego nie wiem co juz robic.Nawet awaryjnego z wierszem poleceń nie mogę włączyć.


(Drobok) #4

płyta oryginalna ?? Sprawdź dysk programem live cd np mhdd


(system) #5

A pojawia się na początku napis “…naciśnij dowolny klawisz”?


(kowislog) #6

Oryginalna, skoro nie mogę włączyć w ogóle systemu to jak mam sprawdzić ? A napis sie nie pojawia tylko cos po angielsku o Bootowaniu.


(system) #7

Pewnie to: “no bootable device – insert boot disk and press any key”? To nie jest dobrze! To znaczy, że komputer nie widzi żadnego bootowalnego urządzenia. Ponieważ ustawiłeś CD-ROM jako pierwszy w kolejności bootowania, wychodzi na to, że ta płyta instalacyjna nie jest bootowalna.


(kowislog) #8

http://iv.pl/images/15428499846849852341.jpg Tak to wygląda.

Tak dokladnie ten napis.


(drunkula) #9

To jest OK, daj fotkę / treść tego komunikatu po angielsku.


(kowislog) #10

Kolega wyżej pisal treść komunikatu.


(InformatykPiotr) #11

WItam. Według mnie najprostrzym sposobem na roziązanie twojego problemu jest format dysku. Musisz go podpiąć do innego komputera jako dysk zewnętrzny lub poprostu jako drugi. I na tym komputerze dokonać format dysku i zainstalować na nowo system


(drunkula) #12

Odpal u siebie jakiś live-cd lub sprawdź swoją płytę z windows na innej maszynie - wygląda na to że jest uszkodzona / nie bootowalna lub napęd nie daje rady jej odczytać.


(kowislog) #13

Plytka jest ok bo odpalalem nią przed formatem na uruchomionym systemie.


(system) #14

Płytka CD może się uruchomić na uruchomionym systemie, a mimo to może nie być bootowalna. To dwa różne tryby uruchamiania. Płyta “bootowalna” to znaczy zawierająca oprogramowanie (np. system) uruchamiane przez BIOS przy pomocy tzw. boot loadera. Źle wykonana płyta - bez boot loadera - nie jest płytą bootowalną, ale spod systemu operacyjnego może się dać uruchamiać. Nie nadaje się jednak do “czystego” instalowania systemu operacyjnego.


(kowislog) #15

Mam gdzies 7mke nagrywana bo nagrywalem dla własnych potrzeb i byla bootowalna sproboje nią odpalić. nagram film jak odpalam.

Nie znalazlem plyty z 7mką ale ten komunikat przy starcie ma treść : BIOS is not installed becaus there are no drives attached.


(mrFreeze) #16

Czyli system nie wykrywa żadnego dysku twardego. Zobacz czy coś się nie odłączyło jak nie tzn. że dysk “umarł”.


(kowislog) #17

Zaraz sprawdzę, ale jak mógł paść skoro wcześniej instalowalem mu SP3 bo brakowalo plików DLL a gdy proboje wlaczyc kompa to wyskakuje komunikat o tym że plik hal.dll jest uszkodzony lub usunięty, I należy zainstalować jego kopię.


(mrFreeze) #18

Załatw inną kopię Windowsa i zainstaluj go jeszcze raz. Rozumiem, że bios wykrywa dysk?


(kowislog) #19

Tak wykrywa, teraz zawiesił się na starcie i pisze coś :

AMD Athlom XP 1700

Check System health: Ok

A: Drive Error remuse F1


(mrFreeze) #20

Ten instalator to pozostałość po jakiejś nieudanej próbie postawienia systemu. Masz zbootować system bezpośrednio z płyty czyli w biosie pierwsze first boot cd-rom.

 

ps. jak nie startuje z płyty tzn. że nośnik porysowany, źle wypalony, napęd uszkodzony itp.