Formatowanie Windows8

Witam!

Zakupiłem nowego laptopa o nazwie Toshiba Satellite C850-19P. Został na nim zainstalowany oryginalny system Windows 8. I mój problem tkwi w tym, że chciałbym sformatować obecny system a zainstalować Windows XP SP3. Posiadam płytę z Windowsem XP SP3 która na moim komputerze stacjonarnym gdybym chciał zainstalować na nim system to odpala się bez problemu a na laptopie nie chce. Czy może posiadam zły system windows XP nagrany na płycie do komputerów stacjonarnych a nie do laptopów? W czym może tkwić problem? Proszę o pomoc.

Sprawdź kolejność bootowania w BIOS/UEFI, jest poprawna? Włącz tryb emulacji BIOS (tzw. legacy) jeśli posiadasz UEFI.

Nie istnieje specjalna płyta do laptopów, jedna jest i ta sama.

Hmm, w biosie w menu “Boot” mam takie ustawienia:

1. HDD/SSD Hitachi HTS545050A7E380 (S1)

2. USB

3. ODD TSSTcorp CDDVDW SN-08AB (PM)

4. LAN EFI Network 0 for IPv4 (70-54-D2-37-C1-BE)

Na pierwszym miejscu oczywiście:

1. ODD TSSTcorp CDDVDW SN-08AB (PM)

Zastanawiam się jeszcze czy to ustawienie jest poprawne, ponieważ ta opcja wg Mnie może nie być pod płyty CD/DVD?

A ja Ci powiem, że na tego laptopa, nowoczesnego laptopa, w ogóle nie powinieneś nawet myśleć o instalowaniu “staruszka” Windowsa XP. I w tym może leżeć problem. Firma Samsung nie przewiduje dla tego modelu innych systemów, jak Windows7 lub 8. W laptopach, niestety, nie można mieszać systemami operacyjnymi, jak zupę w garnku.

Ok, postaram się zainstalować Windows 7 tak jak mówisz. Dziękuję za porady panowie. W razie problemów dam znać :wink:

Dziękuję i pozdrawiam!

najpierw trzeba znaleźć sterowniki pod dany system inaczej jego zmiana nie ma sensu

nie widzę sensu w ogóle w zmianie systemu

laptop jak i win8 sa pod siebie dostosowane sterowniki masz wgrane wszystko powinno śmigać bez problemów, po co ruszać coś co jest dobre?

różnice miedzy win7 a 8 są w sumie tylko w interfejsie wewnętrznie to ten sam system tylko zoptymalizowany i powinien działać lepiej win8, natomiast win xp straci tu na wydajności i to dość znacznie bezsens