Formatowanie XP i instalacja 98

Witam. Chcę się dowiedzieć jak sformatować dysk twardy, na którym jest XP Pro SP2 i zainstalować 98.

Otóż tak… Mam 3 partycję (C: D: E:). Wszystkie trzy mają system plików FAT32. Na dysku C: jest zainstalowany Windows XP Pro SP2, a na D: i E: reszta moich danych. Chciałbym sformatować dysk C: aby tam zainstalować Windowsa 98 SE, którego mam na płycie. Jak to zrobić nie używając dyskietki startowej(bo FDD mam zepsute)? Nie chcę stracić żadnych danych z dysku D: i E: .

Czy można to zrobić takim sposobem, że:

1.Wkładam plytę WIN XP

2.Przy wyborze partycji usówam systemową (C:)

3.Daję aby zainstalował tam WIN XP [sformatuje się dysk [FAT32] )

4.Zaraz po sformatowaniu resetuję komputer

5.Wkładam płytę 98 SE

6.Normalnie instaluje dalej

Czy tak można zrobić? Czy są jakieś inne sposoby? Bo kolega mi mówił, że podczas instalacji 98 jak zrobił tak jak pkt. w/w to się instalacja zacieła w połowie i tak za każdym razem… :?

Proszę o jak naszybszą pomoc!

Pozdrawiam!

Jak instalator XP zacznie formatować to i zainstaluje system.

Sformatować można uruchamiając z płyty XP i wybierając opcję naprawy ®, wtedy spyta który system i o hasło konta Administrator (w XP Home domyślnie nie ma hasła).

Do przeglądania listy partycji służy polecenie DISKPART

do formatowania FORMAT np. FORMAT C: /Q /FAT32 sformatuje partycję C: w systemie plików FAT32, q to formatowanie szybkie.

A mogę tak zrobić, że podczas włączania kompa nacisnąć F8 i dać wiersz polecenia, wpicać FORMAT C: /FAT32, po zakończeniu formatowania wrzucić płytkę 98 i normalnie zacząć instalacje?

Update:

A czy ja gdzieś pisałem, że mam NTFS? Do tego NIE MAM FDD

Skoro masz płytkę z XPkiem to sformatuj dysk za pomocą niej tak jak radził MaRa.

Dawno nie widziałem sektora rozruchu XPka ale nie przypominam sobie, żeby była tam możliwość uruchomienia wiersza poleceń.

jak gram w nfs most wanted to po jakims czasie wyskakuje raport o bledach niewiem jak go sie pozbyc pomuzcie prosze

Możesz sformatować dysk z płyty Windows XP i jak zacznie instalator kopiowac pliki to wtedy wyjmujesz płytkę z napędu i wykonujesz restet i starrtujesz z windows 98 i instalujesz.

Wrzucasz legalną CD z 98 i bootujesz z niej. Następnie wybierasz (chyba, 98 to przeżytek i go ostatnio instalowałem 1,5 roku temu, potem przerzuciłem sie na XP) Bootuj z CD z obsług dyskietek. Potem Format C: i F:\setup.exe (bo zakładam ze napęd ma literkę F) i instalujesz system tak jak z dyskietką startową.

Myślę że Tobie pomogłem. Pozdrawiam wszystkich :!:

A tak nawiasem mówiąc To Po co Ci Windows 98 ??