Formatowanie XP na laptopie

Witam. Mam na laptopie HP Pavilion zd8000 zainstalowany szwedzki (o.O) Win XP. Nigdy nie miałem do czynienia z laptopami, tylko z moim starym dobrym PC, więc czy na takim lapku formatuje się Windowsa tak, jak na pc?

metoda jest taka sama =D>

Taak, dzięki. Lapek nie jest mój, więc nie chciałem ryzykować :stuck_out_tongue:

Nie “formatuje się” tylko instaluje tak jak na każdym innym komputerze.

Formatowanie (dysku lub partycji a nie Windowsa) jest tylko jednym z etapów instalowania (i to nie koniecznym)

Nawet za to się nie bierz, ponieważ tylko stracisz czas, gdyż niestety jak XP jest nie polski, trzeba wykupić licencję na polską wersję, w przeciwnym wypadku o ile w ogóle setup przyjmie klucz system nie dokońca będzie legalny i być może nawet klucz zostanie zablokowany i nie będziesz mógł korzystać do póki nie wykupisz nowej licencji. Swoją drogą proponuję od razu wykupić licencję na 7 lub nawet 8, ponieważ XP to już jest bardzo stary OS i już niestety od bodaj przyszłego roku dołączy do grona niewspieranych systemów i co za tym idzie dalsze korzystanie z niego będzie utrudnione ze względu na brak oprogramowania z antywirusem włącznie, a więc dalsze korzystanie z niego mało, że będzie kłopotliwe, to jeszcze niezbyt bezpieczne, tak więc w ogóle nie widzę już sensu inwestowania w ten system…

Ech… Ja tak mówię na ponowne instalowanie systemu :stuck_out_tongue:

Spokojnie. System już zainstalowany i działa nieźle (pożyczyłem od kolegi). Poza tym, nie dostałem polecenia żeby zainstalować Win 7 lub 8, tylko XP :wink: