Formatowanie XP?

Mam pytanie. Jakie są sposoby aby zrobić formata na windows xp? Bez wgrywania na nowo windowsa. Jaki sposób bedzie najłatwiejszy dla pocżątkującego :wink:

Posiadanie płytki z Windowsem :stuck_out_tongue:

To chcesz zrobić:

??

Formatowanie dysku

Możesz sformatować dowolną partycję. Dane które Chcesz zachować przenieś lub zostaw na tej partycji której nie będziesz formatował.

Kolego - zdecyduj się co chcesz zrobić, bo z twojego opisu wynika tylko masło maślane.

Domyślam się, że masz zainstalowany Windows XP i chcesz go ponownie instalować bez utraty danych.

Robiąc, jak piszesz “formata”, utracisz wszystkie dane ponieważ jak sama nazwa wskazuje będziesz formatował dysk twardy.

Więc pozostaje użyć płyty instalacyjnej Windows XP, zbootować z niej komputer a następnie użyć drugiej opcji R - napraw komputer.

Pytanie tylko podstawowe: dlaczego jesteś zmuszony instalować system? Jakie masz problemy? Nie zawsze ta opcja pomaga pozbyć się wszystkich problemów z komputerem i nie zawsze jest konieczna do pozbycia się niektórych kłopotów.

Mam oryginalne windowsa ;pp Mam również płyte

Jakie są sposoby aby zrobić formata na windows xp? Bez wgrywania na nowo windowsa.

Analizując tę składnię dokładnie 12 razy, dochodzę do daleko idących wniosków. Chodzi mu mianowicie o to, że ma on zainstalowanego Windowsa XP. Chce na nim wykonać format, mówiąc po Polsku sformatować go. Jednak format ma polegać na tym, by nie instalować na nowo XP, tylko pozostawić pustą partycję.

Większość z was rozumie to jako wykonanie formatu i zmiana systemu na XP. Należy to “translejtować” jako wykonanie formatu “w tym systemie”.

Z DOS’a pewnie sobie nie poradzi ale http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … ed+0.3.411 chyba będzie najbardziej odpowiedni

Najprościej!!

Uruchom płytkę instalacyjną Windowsa XP (oczywiście przy starcie komputera)

Przy pierwszym zapytaniu naciśnij r (napraw)

Wybierz system i wpisz hasło administratora jeżeli jest !

następnie użyj komendy format np (format c: <= sformatuje partycję c:)

aby dowiedzieć się więcej o poleceniu format wpisz “format /?”

Tak można sformatować każdą partycję => w twoim przypadku systemową.

Może Ci się przydać ten poradnik http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=16&t=96