Formatowanie z poziomu dosa

Tak jak w temacie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak dokonać tej czynności, tak żeby wyczyścić wszystko wraz z podziałem na partycje.

wystarczy ze odpalisz w dosie

fdisk

i tam dokonasz usuniecia partycji i juz nie bedziesz musial formatowac, ewentualnie jak stworzysz nowe partycje to wtedy sobie poformatujesz poprzez

format [litera_dysku]:

albo jak włożysz instalke windowsa xp do cd-romu tam tez jest możliwość usunięcia partycji i sformatowania całości z takim samym skutkiem jak w dosie

Nie do końca bo dane na dysku pozostaną. Niektórzy chcą się pozbyć danych z dysku…

Jeśli posiadasz system plików FAT32 to wystarczy dyskietka startowa Windows 98/95. Fdisk nie obsługuje NTFS. Możnaby użyć fdisk ale trzebaby przekonwertować na NTFS (podczas instalacji Windows z płyty). Możesz użyć też GParted. Możesz też nadpisać dysk Killdisk’iem

fdisk

Można też użyć dyskietki bądź płyty bootowalnej z Partition Magic. Z poziomu aplikacji możesz sformatować partycje, usuwać je bądź tworzyć od nowa. Do nadpisywania zawartości dysków w trybie DOS doskonale nadaje się także program Ranish Partition Manager (po zaznaczeniu partycji bądź całego dysku wciskasz klawisz E, potwierdzasz wybór i czekasz na ukończenie procedury). Pozdrawiam.

Formatowanie nie usuwa danych z dysku! !!

nie radzę robić partycji z programu partition magic (nie wiem jak inne) powód? Sam usuwa partycje dla potwierdzenia tego na forum pojawił się wątek w którym kolega pisze że znikł mu dysk E a robił partycje programem wspomnianym przeze mnie, dziwne co nie, gdy instalujesz windka xp i dasz formatowanie pełne będziesz miał spokój bo w tedy formatowanie jest dokładne i przez to dłuższe :slight_smile: