Formaty graficzne

Hey!sorry jeżeli już był taki temat. Nie mogłam przynajmniej znaleźć na tym forum. Mój problem nie jest jakimś wielkim problemem. Jestem w trakcie tworzenia mojej strony internetowej. Chcę dodać mnóstwo zdjęć. Są one zapisane jako JPEG

Jaki format zajmuje najmniej miejsca ale jest także dobry. wiem że jakieś są mniejsze. Nie wiem na co konwertować. Jak wiecie coś na ten temat to proszę piszcie :slight_smile: Serdeczne dzięki!

Chyba JPG jest najlepsze.

no ale to już jest w JPG, czyli nie ma nic mniejszego? bo kurcze straaaasznie duże te foty są… chyba że pójdę na łatwizne print screenem…

albo .gif ale nieco straci na jakości, może ewentualnie .png? jakość zachowana, ale czy mniejsze…?

dobra dzięki za pomoc xD

Najmniej GIF, ale polecam PNG :wink:

print screenem ? ;|

Polecam skorzystanie np z przeglądarki XnView. Możesz tam zmieniszyć rozmiar fotek (np z 1280x1024 na 1024x768) albo możesz zapisać swój .jpg jako .jpg, ale podczas zapisu możesz wybrać mniejszą jakoś zdjęcia (np ustawisz na 70% i zobaczysz o ile się plik zmniejszy)

No to wybierz .png. Na swoim forum wszystkie obrazki mam skompresowane by zminimalizować zużycie transferu :slight_smile: