Formaty video - ktory zajmuje najmniej miejsca?

:smiley: witam

Filmiki ktorego z formatow video, zajmuja najmniej miejsca na dysku ?

chyba .rmvb :smiley:

rmvb

film zajmuje okolo 300-400 mb i w tym najczesciej zmiesci jeszcze sie lektor

tylko wiekszosc kodekow tego nie czyta i trzeba doinstaowac jeszcze kodeka ktory bodaj ze nazywa sie Real :lol: :lol: :lol:

Ja bym polecił .mpeg mały rozmiar, kosztem jakości.

rmvb jest najmniejszy, kosztem lekkiej straty jakosci :wink:

instalujesz realalternative i ogladasz;)

p.s.

zeby kodowac do rmvb musisz miec specjalne oprogramowanie ;}

Divx lub Xvid

*rmvb

Konwertowanie - Total Video Converter

Oglądanie - RealOne Player albo RealAlternative

no to ja zdubluje większośc bo RMBV zajmuje najmiej miejsca na dysku, tylko szkoda ze trzeba doinstalowywać dodatkowe odpogramowanie :frowning: :slight_smile:

Z całą pewnością RMVB, niektóre filmy w RMVB są w BARDZO dobrej jakości.

zgadzam sie ja zkonwertowalem film z lektorem i prawie nie odczylem roznicy w jakosci

Film przykladowo avi zajmuje ok 600mb… po skonwertowaniu go na rmvb,mov zajmuje jedynie ok. 260-450mb jekosc bardzo dobra i do tego oszczednosc miejca… na plytke wejda zamiast 1 to 2 filmy 8)

Skoro to taki rewelacyjny format to chetnie spróbuje ale chciałbym wiedziec czym najlepiej konwertowac do tego formatu i jak ustawic taki program.

no zaraz sprobuje teog TVC. jak dla mnie to nie ma zadnego znaczenia , ze potzreba dodatkowego kodeka do odtwarzania - chce tylko zyskac miejsce na dysku :]

W TVC nie obsluguje konwertowania do pliku Real rmvb

Złączono Posta : 15.04.2006 (Sob) 12:46

jakim programem moge na pewno skonwertowac avi , mpeg, mpg, wmv do rmvb ?

niewiem jak Wy, ale ja te *.rmvb oglądam za pomocą ALLPlayera, trzeba mieć tylko kodeki

fajnie , ale mnie interesuje jakim progsem przekonwertowac na rmvb a nie odtwarzac :stuck_out_tongue:

poszukaj na google sporo jest takich programow…

np. Easy RealMedia Tools converter z avi do rmvb download

oczywiscie, ze szukalem , ale zadne jakos nie pasowal mi . Albo cos sie zle skonwertowalo, albo nie miala tych opcji ktore powinna miec albo cos sie zawieszalo jakos dziwnie :expressionless:

Może ktoś napisać orientacynje rozmiary poszczególnych formatów przy jednakowej jakości? Chodzi mi o jak największą ilość formatów do wyboru, tak aby jakość filmu była niemal identyczna.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=66048

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=12737