Formowanie baterii Li-ion

Mam nowy telefon (Samsung S7330) i nie wiem czy mam formować baterie, mam tu opis z którego wynika że nie powienienem formować tej baterii typ baterii: Li-ion 900mA

co o tym sądzicie?

Pierwsze 3 razy trzeba koniecznie formatować. Potem dostosuj się do tego opisu.

z tego co widzę to telefon narazie by mi trzymał z 3-4dni, telefon nie wymaga dużej mocy ponieważ bo zamknięciu slidera wył sie ekranik dotykowy oraz wyświetlacz tak więc bardzo nie ssie prądu a tyle by wytrzymała tak więc chyba będzie potrzebne formowanie tylko ile, jak i co?

No 3 razy trzeba wyczerpać baterię do samoistengeo wyłaczenia telefonu i ładować na full, bez przerw w ładowaniu.

Co za bzdury.

Po pierwsze - FORMATOWANIE !!

Po drugie… Ludzie… mamy tak daleko posuniętą techniologie, że takiech baterii już nie formatujemy!!

Stare, dawne baterie - TAK!

Polimerowe, jonowe - NIE!

dgs , Niestety zdania są podzielne. Podobno format nie szkodzi ale może pomóc, nawet jeśli telefon się wyłączy, to i tak bateria nie rozczerpuje sie do zera ale zostaje na niej troche energii. W większości salonów mówią że baterię powinno się formatować i ja też nie widzę problemu żeby tego nie robić. TAKICH BATERII NIE POWINNO SIĘ PRZECHOWYWAĆ ROZŁADOWANYCH, natomiast formatowanie nie jest dla nich szkodliwe. Bzdurą jest to, że baterie powinno się ładować np. całą noc, ale to nic nie da, bo telefon po pełnym naładowaniu odcina prąd i podpięta ładowarka po naładowaniu już nam nie ładuje baterii do ponad swojej pojemności, bo to doprowadziło by do nagrzania i wylania się baterii.

Ale ja nikomu nie bronię formatować :slight_smile:

Niech tylko potem nie narzeka, że bateria trzyma max jeden dzień.

Wiedza salonów to papierki a nie telefony. Zapytaj pierwszego lepszego pracownika czy potrafi wejść w ukryte menu w SE. Proste? Proste, ale zapytaj pracownika, który przecież ZNA się na telefonach ;d