Formowanie baterii w Samsungu c300


(Zbysiek4) #1

Witam. Zwracam się do użytkowników telefonu Samsung C300. W tym tygodniu kupiłem ten telefon, który jest w opisie:) Telefon jest z drugiej ręki. Zauważyłem, że bateria dość krótko trzyma, postanowiłem że kupię drugą nową baterię :slight_smile: Tylko jest jedno "ale". Czy można prawidłowo uformowac baterię, gdyż w tym telefonie ładowanie baterii odbywa się że jest włączony wyświetlacz, mimo że wyłączę telefon to wyświetlacz się świeci :frowning: Proszę o pomoc :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:


(Cedar) #2

Co na ten temat jest napisane w instrukcji od telefonu?

Do tego temat ten był tu bardzo często poruszany: http://www.tinyurl.pl?nS41EzeQ

Poczytaj, będziesz więcej wiedział.


(Zbysiek4) #3

Niestety nie mam instrukcji obsługi :frowning:


(Cedar) #4

Ręce opadają...

A masz dostęp do internetu? :wink: Zapewniam Cię, że http://www.samsung.com/pl/ jest to co ci się przyda.


(Olaponiatowicz) #5

Powiem Ci z własnego doświadczenia, że nigdy nie bawiłem się w żadne formatowanie baterii. Co to, dysk twardy, że trzeba formatować? W swoich Nokiach nigdy nie robiłem czegoś podobnego. Ale też nigdy nie doładowuję/przerywam ładowania baterii. Bateria pada - podłączam ładowarkę i odłączam po osiągnięciu 100%. I tym sposobem moja ładowarka ma spokój na tydzień czasu.


(Cedar) #6

Po pierwsze - pisał o formowaniu a nie formatowaniu. :wink:

Po drugie - zgadzam się w Tobą co do potrzeby formowania - nie ma sensu tego robić w obecnych telefonach i nie ma sensu ciągnąć dalej tego tematu


(Zbysiek4) #7

Dzięki za radę :slight_smile: