Formowanie baterii

bigkoras Poza tym baterie polimerowe mają w środku żel… który nie jest podatny na zmiany objętości jak elektrolit w bateriach li -jon

Ok, przyjęłam do wiadomości, dziękuję :slight_smile:

Nie za bardzo znam się na przyjmowaniu spadków napięcia i w tej akurat kwestii opieram się li jedynie na obiegowej opinii, która jak widać nie była poprawna.

Za uświadomienie mi tego jakże oczywistego faktu serdecznie dziękuję*

*choć myślę, że zrozumiałabym równie dobrze tą samą informację w lżejszym tonie

Pozdrawiam !

Dla pewności zapytałem serwis LG (bo taki mam telefon) o problem formowania baterii.

Drogi Kliencie

Otrzymaliśmy wiadomość, zarejestrowaną przez Ciebie na naszych stronach WWW(http://pl.lge.com).

W przypadku dodatkowych pytań naciśnij link

Twoje pytanie

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie postawione w temacie o sposób przygotowania do pracy akumulatorka Litowo-Jonowego z telefonu LG KU 250.

Czy prawda jest że tego typu akumulatorki jak tez Litowo-Polimerowe nie wymagają tak zwanego formowania czyli 3 krotnego całkowitego rozładowania i ponownego naładowania ponieważ taka procedura moze je uszkodzić? Proszę o wyczerpującą odpowiedź.

Odpowiedź na Twoje pytanie

Szanowny Panie,

Baterii litowo-jonowych w telefonach LG nie trzeba przed użyciem formatować, jak to miało miejsce w starszych modelach i typach baterii. Bateria nie ulegnie również uszkodzeniu w przypadku jej całkowitego rozładowania.

Bateria jest w pełni gotowa do użycia już w momencie wyjęcia jej z pudełka.

Pozdrawiamy,

LG Mobile CS Centre

  • Prosimy nie odpowiadać na tą wiadomość, ponieważ wys?ana zosta?a automatycznie.

  • W przypadku dodatkowych pytań naciśnij link…

Copyright 2001-2004 LG. All rights reserved.

Serwis LG i taki błąd… formatować ;)… baterii się nie formatuje tylko się ją formuje :stuck_out_tongue: heh… formatuje to się na przykład dysk twardy :stuck_out_tongue:

zgadzam się z bigkorasem , baterii polimerowych sie nie formuje! !!

Baterie litowo jonowe powinno się na początku trzy razy naładować i używać do rozładowania. Po rozładowaniu znów ładować, ale tylko i wyłącznie do czasu aż się bateria naładuje, nie trzymać w ładowarce po 10 czy 15 godzin! !!

Bateria Litowo-jonowa traci w każdym roku użytkowania ok 25% swojej mocy… z tego co pamiętam :).

Jak znajdę stronę gdzie dokładnie są opisane wszystkie ogniwa oraz proces ładowania i konserwacji, to dam linka… bo mam mały bałagan w zakładkach ;).

Pozdrawiam

ja mam KU800 z li-polimerową i w play’u powiedzieli żeby ładować po rozładowaniu 3x po12 godzin. Jednak telefon naładowuje się już po około 5godzinach. Wczoraj podłączyłem go do ładowarki o 23 z minutami (gdy się rozładował) i dziś (7.00) pisze że naładowany, to wyłączyłem z ładowarki. Przed wczoraj podłączyłem o 8 wieczorem i o 23 pisało że naładowany ale zostawiłem jeszcze na noc…

Bo w tych salonach zamiast dobrego personelu zatrudniają samą ciemnotę która nic nie wie o telefonach i nowych technologiach, a jeśli coś wie to tylko tyle ile mu napisali w ulotce! !!

PS. Od jednorazowego rozładowania do całkowitego zera baterii nic się nie stanie, ale na dłuższą metę jest to niebezpieczne dla ogniwa. Tylko sami sobie szkodzicie.

Koleżance ostatnio babka z salonu firmowego Orange powiedziała, że powinna sformować baterię we właśnie zakupionym SE k550i wg zasady 3x12h. Bateria jest li-poli…

Ciemnota jest wszędzie…

Cześć!

Kupiłem sobie SE W810i. Jak należy w nim sformatować baterię, aby trzymała jak najdłużej?

Rozumiem, że masz WYRAŹNIE napisane w instrukcji by formowac baterię? #-o

Pomogę Tobie. Nic nie forumjesz… [-X

Ok. Dzięki za odpowiedź.

Już tych tematów o formowaniu było całe mnóstwo. Już kiedyś to pisałem i tu zgodzę się z odpowiedzią przesłaną przez serwis LG. Czy jest to bateria li-pol czy li-ion to rozładowywanie ich czy tam formowanie, ich nie uszkodzi. Ja nie wiem na jakich studiach czy w jakiej szkole uczą takich za przeproszeniem bzdur. A może po prostu jakieś braki m. in. z fizyki? A może z energoelektroniki/elektroniki?

Tzw formowanie baterii li-ion i li-poli jest tak samo bez sensu jak obiegnięcie autobusu 20 razy do okoła tylko po to by do niego wsiąść :wink: Efekt jest taki, że się zasapiesz. A przeciez można od razu do niego wejść korzystając z usług przewoźnika bez zbędnych i bezsensownych ceremoniałów. :slight_smile:

Niestety często można spotkać się z opisami (np na aukcjach) telefonów gdzie stoi: “bateria nieuformowana” (albo “nieformatowana”) itd. co sugeruje iż trzeba ją na dzień dobry katować przynajmniej kilka(naście) godzin i to kilka razy.

BZDURA.

Wystarczyłoby, że sprzedawca napisałby iż bateria jest FABRYCZNIE NOWA lub NIEUŻYWANA i z pewnością mit o formowaniu z czasem by znikł…

Witam.

A u mnie bylo tak:

kupiłem SE K800i, oczywiście wszystkie nowe telefony maja bateria minimum Li-ion,no bo nie spotkaLem się żeby były montowane te stare z efektem pamięci,no nic idźmy dalej, mój ma Li-polymer, zatem brak efektu pamięci, rozładowana i naładowana około 10 h na wyłączonym oczywiście, trzymała max 3 dni i to przy minimalnym użytkowaniu, mianowicie bez zabawy różnymi dzownkami czy grami,bez słuchania muzyki z odtwarzacza, poprostu zwykłe dzownienie i smsow kilka, poszedłem do serwisu to mi powiedział, że minimum 3 cykle po 10 h, krótka wymiana zdan na temat efektu pamięci ale niech będzie jego na wierzchu, wymienił mi bateryjke na nową, oczywiście orginał SE i co, po wszystkich zabiegach TO SAMO !!

i teraz niech mi się znajdzie ktoś kto ma to wszystko wytłumaczenie, tylko sesnowne :slight_smile:

i nie mówcie mi że ten typ tak ma, bo trafiali się i tacy, chodzi o to czy jest sens formowania baterii czy nie

Nie ma najmniejszego sensu. Możesz trzymać baterię pod ładowarką nawet i 100h i tak to nić nie da bo mniej więcej po upływie 2,5h bateria jest naładowana i ładowarka przestaje działać tzn. ładowanie zostaje przerwane.

Nieprawda.

Ładowarka w dalszym ciągu działa i pobiera prąd…

Dodam, że każdy nowszy telefon ładuje się maksymalnie 2,5 godziny. Po tym czasie telefon odcina ładowarkę i nawet jeśli dzwonisz z podpięta ładowarką to energia jest pobierana z baterii. Dopiero po spadku napięcia w baterii do ok 90% telefon uruchamia ładowanie.

Więc trzymanie telefonu 12h pod ładowarką nie ma sensu - dodatkowo tracisz prąd i przyczyniasz się do wzrostu globalnego ocieplenia na świecie.

PS. 1011 post :D, tylko dlaczego w tym dziale się nie naliczają?