Formowanie baterii

Ile czasu ładować pierwsze 3 razy - 12 h czy 15 h ?

A może w ogóle dać sobie spokój z tym?

pzdr!

Ja ładowałem po 10h tak pisało w instrukcji.

Należy ładować jak najdłużej (ok 15h), wtedy bateria (akumulator) będzie miała max pojemność. Cykl ładowania i całkowitego rozładowania (nie doładowywać!) należy powtórzyć ok. 3 razy.

witam, zależy to od tego jaką baterię masz, jeśli li-ion lub li-polymer to nie musisz formatować baterii gdyż w/w baterie nie mają efektu pamięci. pozdr

Należy skorzystać z funkcji “szukaj” na forum. Było kilkanaście razy!

Mam samsunga e250 czyli chyba litowo jonowa…

masz li-ion 750 mAh, ja nigdy nie formatowałem baterii tego typu i nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z telefonami w których były formatowane baterie, pozdr

Ok to odłączam po 14.5 h ładowania :slight_smile:

14.5 h wydaje mi się, że to trochę zadużo ja zawsze ładowałem do 12h

janiś żadna różnica czy ładujesz 12 czy 14 godzin w rzeczywistości i tak ładujesz telefon ok. 3 godziny przez resztę czasu masz go tylko podłączonego do ładowarki :slight_smile:

Ja jak formowałem baterie to ładowałem 24h. Ale po co to nie wiem?

proces formatowania baterii to od 12 do 16 godzin razy 3 cykle roładowania samoistnego

a ja mam benq-siemens s88 bateria Li-on 920mAh i jak slucham to trzyma mi 2dni max :confused: a taka dobra bo 920 bez sluchania 3-4 zalezy czy duzo smsow pisze…

Chyba po to by uszkodzić baterię

Ale nr ładowała się 14.5 h a wytrzymała jakieś 10 :frowning:

wszystko jest ok :slight_smile: bateria osiąga pełnie swych możliwości dopiero po 2, 3 ładowaniach, chociaż ta w 250 do super mocnych nie należy :? ale te trzy dni to powinna minimum wytrzymać :slight_smile: pozdr

Już się zastanawiam komu go sprzedać za 400 zł…

Ja chciałam się podpiąć :oops:

Mam Samsunga E250.

Zapomniałam zupełnie o ładowaniu telefonu pierwszy raz te 12 czy 15 godzin, kiedy wyskoczyła informacja, że telefon się rozładowuje po prostu podłączyłam go do ładowarki - w punkcie w którym telefon kupowałam nikt mi nie przypomniał, w instrukcji nie znalazłam informacji.

Zdaję sobie sprawę, że to całkowicie moja wina.

Jednocześnie jestem laikiem, jeśli chodzi o sprawy techniczne i szczerze mówiąc nie bardzo wiem co teraz zrobić ?

Rozładować i formować czy co ?

Z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

EDIT : Poszperałam jeszcze troszkę w necie i się dowiedziałam, że (podobno?) tych baterii się nie formuje :slight_smile:

Czyli wszystko będzie działać bez problemu czy jednak powinnam sobie szczelić w łeb ? :wink:

witam, osobiście uważam ,że nie trzeba formować baterii li-ion oraz li-polymer (Ty masz tą pierwszą) nigdy nie rozczulałem się nad swoimi bateriami i nie odnotowałem żadnych negatywnych efektów powyższego dzialania :slight_smile: pozdr

Formowanie baterii polimerowych może tylko USZKODZIĆ ogniwo! !!