Formowanie baterii

Zaczałem formatować Baterie Li-on do moje fona otak:

*fon sie sam rozladowywuje nie wlaczam muzyki ani nic

*ładuje ja 15godz

*fon sie sam rozladowywuje nie wlaczam muzyki ani nic

*ładuje ja 15godz

powinno wystarczyć?Żeby była dobrze sformatowana?

sformowana :slight_smile:

tak jest dobrze, warto jeszcze nadmienić, żeby raczej nie dopuszczać, żeby telefon się wyłączał i ładować jednak jak coś tam trochę mu zostało żywota.

no musi coś zostawać w baterii bo jakby chciało do 0 rozładować baterie to by sie fon nie wył powoli

Przecież baterii Li-Jon już się nie formuje… :expressionless: Nowe baterie nie posiadają już efektu pamięciowego… Polecam tego nie robić…

no czyli normalnie ladowac telefoin ?? az do naladowania?

brednie

litowo jonowe się formuje w następujący sposób:

3 cykle całkowitego naładowania (broń boże przeładowywania) i następnie rozładowywać do momentu padnięcia baterii (nie włączać by nie rozładować za mocno)

i tyle…

wiedze opieram na artykułach o bateriach (budowa, zastosowanie i inne) i o artykułach o bateriach w lapach (tam też litowo jonowe bywają)

łącznie z 3 artykuły z różnych źródeł więc coś prawdy musi w nich być

ok wiec np moja nokie lądowac ok 4 5 godz do pelnego naladowania i rozladowac do pelna i tak jeszcze 2 razy?

Z choinki się urwałeś chyba… Zobacz budowę baterii, obecna ogniwa znacznie różnią się od starych modeli - nie posidają efektu pamięci więc powiedz po co rozładowywać ją i ładować ileś razy skoro ona i tak tego nie pamięta?

to wkońcu ją formować czy nie??

Te baterie są wstępnie formowane podczas procesu produkcyjnego więc chcesz powielać ten proces? Co za dużo o inie zdrowo… Stare baterie nie były wstępnie formowane, nie każdy czytał instrukcję więc jak ktoś popsuł baterię reklamował że nie uformowana dostał, teraz producenci się zmądrzyli i sami je formują. Dostajesz baterię w systemie out of box - rozumiesz?

I używać w najlepsze :slight_smile:

Nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie - paniał?

nie bede jej formowal ale jak mi bd trzymac 1dzien to kupisz nowa, pasi?

W dniu 24.07.2008 , o godzinie 20:30 został dopisany post przez godfather1991

widocznie nie pasi :smiley:

godfather1991 , no i co robimy :smiley:

jezeli jestes nad tym samym probleme to robimy tak ja nie formuje a ty formujesz i zobaczym jak bd trzymac :wink:

no ale kurcze na logike… jkezeli mowia ze ten rodziaj baterii nie ma opjci zapamietywania pamieci, i jezeli jest ona formowana fabrycznie… no to po co ja formowac :)…

jeszcze musze was zdeka rozbawic napisze wam jak wygladalo moje formatowanie baterii w SEK600i :smiley:

a wiec rozladowalem baterie do 0 tz podlaczalem do niej zarowke malutki silniczek az wkncu padla i cala noc ladowalem bo 1roku uzytku bateria trzyma 5-6dni :lol:

Brawa za pomysł, na pewno bateria będzie świetnie trzymać po tym :slight_smile:

moze te stare ladnie chodza na takim czyms ale te nowe to chyba by dlugo nie pochodzily:P

W dniu 24.07.2008 , o godzinie 21:21 został dopisany post przez godfather1991

nie formuje ale jak poj=biecie mi w baterii to juz nigdy sie was nie poslucham

a godfather1991 , jakiego ty masz fona??

N95 a Ty ??

5310 ale tkaie same baterie:D